O NAS

Polskie Centrum Fanów Pittsburgh Penguins tworzone jest przez pasjonatów hokeja na lodzie, a w szczególności fanów Pingwinów dla wszystkich, którzy podobnie jak my interesują się poczynaniami drużyny z Pittsburgha lub dopiero mają zamiar rozpocząć swoją przygodę z NHL. Staramy się tworzyć w pełni profesjonalny serwis, w którym na bieżąco pojawiają się informacje na temat Pens, ligi NHL, Mistrzostw Świata IIHF oraz Igrzysk Olimpijskich.

Serwis początkowo powstał na początku 2009 roku, lecz po kilku miesiącach działalności zniknął z sieci. Próbę reaktywacji podjęto w październiku 2010 roku i po kilkumiesięcznych przygotowaniach wortal wrócił do sieci 27 marca 2011 roku wraz nową redakcją i ambitnymi planami.

Serwis ma zezwolenie z USA od Pittsburgh Penguins na korzystanie z materiałów pochodzących z penguins.nhl.com. Penguins.PL jest także jednym z najczęściej odwiedzanych w Polsce o tematyce sportowej za oceanem, mający szerokie grono stałych czytelników.

22 listopada 2011 portal Penguins.PL uzyskał dzięki uprzejmości Biblioteki Narodowej międzynarodowy numer wydawnictw ciągłych ISSN nadawany gazetom oraz portalom informacyjnym. Nasz numer ISSN to 2084-1485.

lipcu 2012 roku Pittsburgh Penguins objęło oficjalny patronat nad naszym fanclubem. Od tego czasu utrzymujemy stały kontakt z klubem i zawsze możemy liczyć na wsparcie organizacji z Pittsburgha. Jesteśmy tym samym jedynym zorganizowanym fanclubem Penguins poza granicami Stanów Zjednoczonych, który otrzymał wsparcie od klubu.

Chcemy na stałe zakorzenić się w polskiej sieci witryn o tematyce hokejowej. W marcu 2016 roku świętowaliśmy swoje 5-lecie.