Sezon 2019/2020:

1. Pierwsze spotkanie sparingowe zostanie rozegrane 17 września [wg czasu polskiego]. Wówczas to Pens zmierzą się z Sabres.

2. W ramach pre-season odbędą się również 2 mecze w Europie. 29 września w Berlinie zagrają Chicago Blackhawks z tamtejszymi Eisbären Berlin. Dzień później w Lozannie zespół Philadelphia Flyers podejmie Lausanne HC.

3. Sezon 2019/2020 zostanie zainaugurowany w nocy 3 października [wg czasu polskiego] w Pradze, a na lód jako pierwsze wyjadą drużyny Chicago Blackhawks i Philadelphia Flyers. Dzień później Pingwiny, we własnej hali, zainaugurują sezon z Buffalo Sabres.

4. W ramach NHL Global Series w Europie zagrają ze sobą jeszcze Buffalo Sabres i Tampa Bay Lightning, które 8 i 9 listopada zmierzą się w Ericsson Globe w Sztokholmie.

5. Piąty mecz w ramach tzw. Heritage Classic będzie miał miejsce 27 października na Mosaic Stadium w Regina, gdzie Calgary Flames podejmą Winnipeg Jets.

6. 44. Mistrzostwa Świata Juniorów odbędą się tym razem w Czechach, a konkretniej w Ostrawie i Trzyńcu. Impreza tradycyjnie rozpocznie się 26 grudnia a zakończy się 5 stycznia.

7. Winter Classic 2019 tradycyjnie 1 stycznia. Tym razem zimowe spotkanie pod gołym niebem zaplanowano na Cotton Bowl w Dallas gdzie miejscowi Stars zagrają z Nashville Predators.

8. NHL All Star Game odbędzie się 26 stycznia na domowej hali zdobywców Pucharu Stanley'a St. Louis Blues - Enterprise Center.

9. Stadium Series w tym roku na Falcon Stadium w Colorado Springs. 15 lutego na przeciw siebie staną hokeiści Colorado Avalanche i Los Angeles Kings

10. 5 kwietnia zostaną rozegrane ostatnie mecze sezonu zasadniczego. Dwa-trzy dni później zacznie się faza playoff.  

11. W dniach od 26 kwietnia do 2 maja w Katowicach odbędą się Mistrzostwa Świata zaplecza elity. W imprezie tej rzecz jasna wystąpi reprezentacja Polski (dywizja I, grupa B).

12. Mistrzostwa Świata w hokeju w tym sezonie odbędą się w Szwajcarii, a konkretniej w Zurychu i Lozannie. Impreza potrwa od 8 do 24 maja. 

13. 21-22 czerwca, w Monteralu, zaplanowany został 58. w historii draft ligi NHL.