Tristan Jarry zakontraktowany

Ostatni letni obowiązek naszego menadżera został dopełniony. Po długich negocjacjach klub doszedł do porozumienia z Tristanem Jarrym. Bramkarz podpisał dwuletnią umowę.

Jarry nie mógł dogadać się z klubem. Powodem nie były jednak pieniądze, a kontrakt. Klub chciał aby Jarry nadał miał umowę two-way czyli mógł grać zarówno w NHL jak i AHL. Sam zawodnik chciał mieć zapewnioną grę na poziomie NHL. Jarry to 24-letni golkiper i chce w końcu dostać szansę na regularną grę. 

Rutherford nie chciał jednak podpisać takiej umowy. Nasz menadżer twierdzi, że Jarry jeszcze musi się rozwinąć. Dodatkowo sytuacji nie ułatwia dobra forma DeSmitha w poprzednim sezonie, który ostatecznie w końcówce sezonu był backupem Murraya. 

Ostatecznie obie strony spotkały się w środku drogi. W pierwszym roku obowiązywania kontraktu Jarry będzie mógł grać także w AHL, ale w drugim już umowa zmieni się na one-way i Tristan będzie musiał dostać szansę w NHL albo... zostać wytransferowany do innej drużyny. Tego jednak zapewne wszyscy w Pittsburghu woleliby uniknąć. Dodatkowo Rutherford podobno obiecał Jarry'emu, że walka o drugie miejsce w bramce Pens odbędzie się w pre-season. Jeśli Jarry zagra tam lepiej niż DeSmith to zapewne on zacznie sezon w NHL. 

Zawodnik zarobi 675 tysięcy dolarów rocznie. 

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.