Treningi wznowione! Guentzel na lodzie

Rozpoczął się drugi etap odmrożenia ligi. Od poniedziałku dozwolone jest otwarcie ośrodków treningowych zespołów w NHL oraz treningi w małych, 6 osobowych grupach. Z takiej opcji skorzystali Penguins, którzy swój ośrodek w Cranberry otwarli we wtorek. Wczoraj i dzisiaj na lód wyjechali pierwsi zawodnicy. 

W środowej grupie trenujących znaleźli się między innymi Sidney Crosby oraz Jake Guentzel. Ten drugi po raz pierwszy od czasów swojej kontuzji spotkał się z mediami i powiedział, że od kilku tygodni prowadził już indywidualne treningi na lodzie i ma nadzieję być gotowy do gry na serię z Montrealem. To świetna wiadomość dla Penguins, którzy niespodziewanie na koniec sezonu będą mogli liczyć na pomoc jednego z najlepszych skrzydłowych w lidze. Przypomnijmy, że przed pandemią koronawirusa Guentzel miał nikłe szanse na występ w jakimkolwiek meczu w tym sezonie. 

W Pittsburghu są już czołowi zawodnicy Pens, w tym także Jewgienij Małkin. 

Co ciekawe kilka dni temu Penguins wydali oświadczenie, że jeden z zawodników miał koronawirusa. Nie wiadomo o kogo chodzi. Wiadomo jedynie, że zawodnik ten przebywa poza Pittsburghiem i jest już zdrowy.

Faza trzecia odmrożenia ligi to pełne campy treningowe. Nie wiadomo kiedy jednak ona się rozpocznie. Szacuje się, że być może stanie się to na początku lipca.

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.