Todd Reirden i Mike Vellucci nowymi asystentami trenera

Pingwiny mają nowych asystentów trenera. Po blamażu z Canadiens w rundzie kwalifikacyjnej do play-offów z klubu została zwolniona trójka ówczesnych pomocników Sullivana. Dzisiaj poznaliśmy nazwiska ich następców są to Todd Reirden i Mike Velluci.

Reirden przed kilkoma dniami został zwolniony z funkcji głównego trenera Washington Capitals gdzie pracował od 2015 roku, a od dwóch lat prowadził zespół samodzielnie. W tym czasie Reirden poprowadził Capitals do Pucharu Stanleya w 2018 roku jako asystent trenera Trotza. Potem Reirden objął główne przywództwo w drużynie na dwa kolejne sezonu. Przed 2015 roku Reirden pracował już w Pittsburghu jako asystent trenera wówczas była to rola w zespole Dana Bylsmy. 

Zatrudnienie Reirdena to moim zdaniem bardzo dobry ruch. Reirden pracuje w naszej dywizji od wielu lat, dodatkowo jest dobrze zapoznany z jednym z największych rywali Pens w ostatnich latach Washington Capitals. Reirden będzie w zespole odpowiadał za defensywę oraz power play.

Drugi asystent to Mike Velluci, dla którego będzie to pierwsza praca w NHL. Vellucci był najgorętszym nazwiskiem na rynku trenerskim AHL w 2019 roku kiedy to poprowadził Charlotte Checkers do Pucharu Caldera. Menadżer Penguins wychwycił wówczas Vellucciego i zaproponował mu pracę na farmie Penguins w Wilkes-Barre, zapewne wraz z obietnicą szansy na rolę w NHL w przyszłości. Mike prowadził nasz farmerski zespół w poprzednim sezonie, a teraz otrzymuje szanse na pokazanie się w NHL. Będzie on odpowiadał za ofensywę oraz penalty killing.

Dodatkowo Penguins ogłosili, że o dwa lata została przedłużona umowa trenera bramkarzy Penguins, Mike'a Buckleya. 

Nie wiadomo czy Penguins będą poszukiwali jeszcze trzeciego asystenta trenera czy na chwilę obecną poprzestaną na dwóch stanowiskach. 

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.