Terminarz potwierdzony, CBA przedłużone!

Liga wczorajszej nocy oficjalnie ogłosiła przedłużenie aktualnego CBA z NHLPA aż do 2026 roku oraz potwierdziła wznowienie rozgrywek NHL 1 sierpnia w Toronto oraz Edmonton. Pingwiny rywalizację rozpoczną juz w pierwszy dzień powrotu meczem przeciwko Montreal Canadiens w Toronto. 

Pens zagrają serię do trzech zwycięstw przeciwko Canadiens o wejście do play-offów. Spotkania zaplanowano na 1, 3 oraz 5 sierpnia. Ewentualne dodatkowe starcia zostaną rozegrane 7 oraz 9 sierpnia.

Pozostałe kluczowe daty to 3 października kiedy to najpóźniej zostanie wręczony Puchar Stanleya. Tydzień później odbędzie się draft przed nowym sezonem. Wszystkie najważniejsze daty możecie zobaczyć poniżej:

Oznacza to, że już w poniedziałek rozpocznie się pełny i pełnoprawny obóz przygotowawczy drużyny przed wznowieniem rozgrywek. Wszyscy zawodnicy są już na miejscu w Pittsburghu. Co ciekawe plan uwzględnia także sparingowe spotkania.

Razem z ogłoszeniem powrotu do gry przyszło ogłoszenie przedłużenia CBA, które gwarantuje, że liga będzie grała bez lockoutu przynajmniej do 2026 roku. Sałaty cap w przyszłym sezonie pozostanie niezmienione, a jedna informacja z pewnością ucieszy kibiców  nowe CBA zawiera zapis iż zawodnicy wezmą udział w Igrzyskach Olimpijskich w 2022 w Pekinie oraz w 2026 roku w Mediolanie. 

Wracamy więc do zarywania nocek i trzymania kciuki za Penguins! 

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.