Spore ruchy na trade deadline. Drużyna jeszcze starsza

Wczoraj zakończyło się okienko transferowe w obecnym sezonie NHL. Pingwiny tradycyjnie wykonały kilka ruchów, które można uznać za kontrowersyjne.

Nie jest tajemnicą, że Pens są jednym z najstarszych zespołów w lidze. Hextall w ostatnich dniach sprawił jednak, że średnia wieku w zespole jest jeszcze wyższa. 

Penguins pożegnali się z Kapanenem, McGinnem oraz Bluegerem. Hextall po części naprawił swoje błędy w postaci kontraktów Kapanena oraz McGinna. Niemniej jednak zawodnicy pozyskani w zastępstwie dla tej trójki to Mikael Granlund z Nashville Predators oraz Nick Bonino z San Jose Sharks.

Pozyskanie Granlunda to szczególnie kontrowersyjny ruch. 31 letni Fin w tym sezonie spisuje się bardzo słabo.  Jedynie 9 bramek oraz 27 asyst dla zawodnika zarabiającego ponad 5 milionów dolarów w obecnej sytuacji cap space Pens to fatalny i niezrozumiały ruch. Granlund swoje najlepsze czasy w NHL ma już raczej za sobą, a teraz Penguins będą musieli męczyć się z jego kontraktem nie tylko w tym sezonie ale aż do końca sezonu 24/25.

Pozyskanie Bonino to raczej wzmocnienie bottom six, niemniej jednak nie jest to już zawodnik, którego pamiętamy z gry w Pens podczas mistrzowkich sezonów. 34 latek ma jednak kontrakt ważny tylko do końca tego sezonu i jest to dla Pens typowy rental. Najmniej kontrowersyjny ruch.

Z jakiegos powodu Hextall zdecydował się także na pozyskanie Dmitriego Kulikova. 32 letniego defensora, który raczej nie wzmocni defensywy Penguins w znaczący sposób i jest typowym rentalem na kilka miesięcy. Penguins mają w swoim składzie aktualnie 10 defensorów na poziomie NHL.. Sytuacja kuriozalna.

Penguins mogli wzmocnić swoją defensywę w znaczący sposób i zarazem na długie lata, ale Hextall przegrał walkę o Jakoba Chychruna. 24 latek mógłby być postacią TOP4 defensywy na lata. Szczególnie w sytuacji, w której Dumoulin jest raczej na wylocie z klubu.

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.