Rutherford zapowiada kolejny transfer

Jim Rutherford ponownie udzielił wywiadu serwisowi The Athletic, w którym zdradził kilka ciekawych informacji.

Pierwsza z nich to kontrakt Matta Murraya. Murrayowi za rok wygasa obecny kontrakt i czeka go zapewne duża podwyżka zarobków. Ostatnie kontrakty Bobrowskiego i Wasilewskiego z pewnością nie ułatwią negocjacji z Mattem. Sporo zapowiadało, że nasz menadżer jeszcze tego lata będzie chciał podpisać nową umowę z naszym czołowym golkiperem. Teraz jednak Rutherford mówi, że "ma jeszcze dużo czasu, a Murray za rok i tak będzie zastrzeżonym wolnym agentem". Wygląda więc, że prawdopodobnie Matt otrzyma nową umowę w trakcie kolejnego sezonu. 

Druga sprawa to kontrakt Marcusa Petterssona. Pingwiny nadal nie podpisały młodego szwedzkiego obrońcę, ten nie aplikował także o arbitraż. W takiej sytuacji Pettersson mógłby być zmuszony przez klub do podpisania oferty kwalifikującej jako nowy roczny kontrakt, ale klub nie chce tego robić. Wszystko wygląda na to, że Rutherford pracuje nad wieloletnią umową dla Marcusa. Nasz menadżer mówi, że wszystko powinno się rozstrzygnąć w ciągu kilku dni.

Kolejna sprawa to transfer związany z kontraktem Petterssona i brakiem salary cap, a także z koniecznością oddania jednego bramkarza. Penguins w przyszłym sezonie mają zakontraktowanych trzech golkiperów na poziomie NHL  Murraya, DeSmitha i Jarry'ego. Nasz duet bramkarski wydaje się być znany od dawna i to oznacza konieczność wytransferowania Tristana Jarry'ego. W związku z tym Rutherford być może przygotuje kolejny transfer z udziałem nie jednego, a kilku zawodników. 

Na koniec Rutherford dodał, że jest podekscytowany nowym składem Penguins i nie może się doczekać aby sprawdzić jak będzie wyglądała drużyna z Galchenyukiem, Tanevem i Kahunem. 

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.