Runda 1. Mecz 2.: Islanders vs. Penguins

Pierwszy mecz za nami. Porażka po dogrywce wydaje się, że mocno zadziałała na ambicję naszej drużyny, która dzisiaj musi pokazać inni hokej.

Pens w pierwszym meczu z Islanders sprawiali wrażenie mocno zestresowanych faktem, że przyszło im grać w piekielnie głośnym Nasseu Coliseum. Nasza defensywa grała fatalnie, najlepszym tego dowodem jest bramka stracona w dogrywce, o której trzeba jak najszybciej zapomnieć. Najlepszym naszym defensorem był... Gudbranson. Dumoulin, Letang i przede wszystkim Maatta zagrali bardzo słabo.

Dodatkowo z gry całkowicie została wyłączona linia Crosby'ego, bez której tej serii nie wygramy. Niemniej jednak Sullivan na pewno dostosował już taktykę i Isles dzisiaj tak mocno już nie powinni nas zaskoczyć.

Plusy? Od początku play-offów strzela Małkin oraz Kessel. Niech dzisiaj ci panowie ponownie trafią, swoje trafienie dołoży duet Guentzel  Crosby, a powinno być dobrze. Pens oddali bowiem w ostatnim meczu aż 44 uderzenia. Trzeba koniecznie poprawić skuteczność tych strzałów.  Crosby po meczu wydawał się być wkurzony na siebie jak nigdy, dzisiaj nasz kapitan powinien pokazać lepszą grę. 

Przegrana w dzisiejszym meczu nie będzie końcem świata, ale przed powrotem do Pittsburgha spowoduje, że nasza drużyna będzie powoli grała z nożem na gardle i presją wygrania dwóch spotkań na własnym lodzie. Miejmy nadzieję, że do tego jednak nie dojdzie. 

Przewidywany skład Penguins:

McCann — Crosby — Guentzel
Rust — Małkin — Hornqvist
Simon — Bjugstad — Kessel
Aston-Reese — Cullen — Wilson

Letang — Dumoulin
Maatta — Schultz
Pettersson — Gudbranson

Murray

Przewidywany skład Islanders:

Lee — Barzal — Eberle
Bailey — Nelson — Kuhnhackl
Beauvillier — Filppula — Komarow
Martin — Czisikas — Clutterbuck

Leddy — Boychuk
Pelech — Pudock
Toews — Mayfield

Lehner

Początek spotkania o godzinie 1:30 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv, a także TVP Sport.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.