Madison Square Garden

New York Rangers
4:3

R1.M7.: NYR - PIT 4:3 OT - Koniec sezonu

Niestety Penguins odpadają z play-off. Powrót Jarry'ego, Crosby'ego oraz Rakella na siódmy mecz niewiele pomogły. Pittsburgh przegrał po dogrywce 4:3.

Punktem zwrotnym spotkania były ostatnie minuty trzeciej tercji kiedy to Penguins prowadzili 3:2 i byli bliscy awansu. Wtedy jednak zawodnik Rangers zaatakował Petterssona, któremu spadł hełm. Zgodnie z zasadami Szwed musiał opuścić lodowisko, a sędziowie nie dopatrzyli się kary dla gospodarzy. To zostawiło sporo wolnego miejsca na lodzie, które wykorzystał Zibenejad doprowadzając do dogrywki.

Był to także prawdopodobnie ostatni mecz, w którym Crosby, Małkin oraz Letang wystąpili razem. Zapowiada nam się koniec pewnej ery w Pittsburghu.

Skrót spotkania:

New York Rangers — Pittsburgh Penguins 4:3 OT 4:3 (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)

Bramki i asysty: 8. Kreider (Zibanejad, Schneider), 32. Miller (Copp, Strome), 55. Zibanejad (Copp), 65. Panarin (Fox, Zibanejad) – 19. Heinen (Carter, Rodrigues), 31. Guentzel (Rust, Crosby), 38. Rodrigues

Rangers: Szestorkin (Georgijev) – R. Lindgren, Fox, Miller, Trouba (A), Braun, Schneider – Kreider (A), Zibanejad, Vatrano – Panarin (A), Strome, Copp – Lafreniere, Chytil, Kakko – Motte, Rooney, Reaves.

Penguins: Jarry (Domingue) – Matheson, Letang (A), Friedman, Ruhwedel, Pettersson, Marino – Guentzel, Crosby (C), Rust – Heinen, Malkin (A), Rakell – Zucker, Carter, Kapanen – McGinn, Blueger, Rodrigues.