Pingwiny głosują za wznowieniem sezonu

W dniu wczorajszym odbyło się głosowanie zawodników na temat ewentualnego wznowienia sezonu ligi NHL przez 24 drużyny, o którym kilka dni temu pisaliśmy na naszym portalu. Zawodnicy zagłosowali za taką opcją, a NHLPA wydało już oficjalny komunikat w tej sprawie.

Penguins w głosowaniu reprezentowali byli przez Krisa Letanga, który jest oficjalnym delegatem naszej drużyny w NHLPA Executive Board. Letang przyznał, że Penguins zagłosowali za opcją wznowienia w sezonu w proponowanym formacie, który nie gwarantowałby zespołowi z Miasta Stali pewnego udziału w play-offach.

Letang decyzje Penguins tłumaczył faktem, że w obecnej sytuacji nikt nie dostanie dokładnie tego co oczekuje i Penguins chcą podjąć decyzję, która będzie najlepsza dla hokeja i rozwoju tej dyscypliny. To właśnie w Pittsburghu upatrywano głównego przeciwnika proponowanego formatu na wznowienie sezonu ze względu na to, że Penguins musieliby grać o miejsce w play-offach z Montrealem, który przed trade deadline zrobił wyprzedaż swoich zawodników i pogodził się ze straconym sezonem.

Wszystko więc wskazuje na to, że w lipcu lub sierpniu Penguins rozegrają walkę w serii do trzech zwycięstw z Canadiens i jeśli wygrają to zagrają w play-offach w pierwszej rundzie prawdopodobnie przeciwko Philadelphia Flyers.

Oficjalny komunikat ligi nt. wznowienia sezonu spodziewany jest w ciągu najbliższych kilku dni.

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.