Penguins - Capitals 2:3 OT; symboliczne pożegnanie Lokomotivu

Pingwiny odniosły swoją pierwszą porażkę przed własną publicznością w sezonie 2011/2012. Zespół Dana Bylsmy uległ po dogrywce Washington Capitals 2:3.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Pens. Już w 3. minucie 1. tercji bramką otwierająca wynik spotkania zdobył James Neal, który popisał się pięknym strzałem po podaniu Sullivana. Goście wyrównali dopiero na początku 2. tercji spotkania, bramkę dla Capitals zdobył Mike Knuble. Na kolejne bramki kibice musieli poczekać do 3. tercji. W 1. minucie 3. tercji spotkania potężnym strzałem spod niebieskiej popisał się Ovechkin. Krążek odbił się od spojenia i od razu wyleciał z bramki, gol Ovechkina został uznany dopiero po analizie video. Pingwiny wyrównały 4 minuty przed koniem spotkania, a zdobywcą bramki był ponownie Neal. W dogrywce Pingwinom ostatecznie nie udało się zdobyć bramki. Sztuka ta udała się Capitals - złotą bramkę zdobył Wideman.

Spotkanie poprzedziła krótka, symboliczna uroczystość mająca na celu pożegnanie hokeistów Lokomotivu, którzy zginęli na początku września w katastrofie pod Jarosławiem. W ceremonii wzięli udział Mario Lemieux, Evgeni Małkin oraz Alex Ovechkin. Oto filmik z tej ceremonii:

Podczas spotkania miejsce miała bójka pomiędzy Aronem Ashamem a Jayem Beaglem. Zainteresowanych odsłyłam do video: