Ogromna przebudowa w Pittsburghu! Dubas w akcji

Ostatnie tygodnie w Pittsburghu upłynęły pod znakiem pierwszych ruchów nowego menadżera oraz prezydenta Pens, Kyle'a Dubasa. Kanadyjczyk, który został zatrudniony pod koniec maja przez Fenway Sports Group do prowadzenia zespołu przez najbliższe lata, wykonuje dosyć odważne ruchy.

Wiemy już, że z drużyną żegnają się Jason Zucker, Brian Dumoulin oraz prawdopodobnie Casey DeSmith. Prawdopodobnie czekają nas także transfery i lista ta nie jest jeszcze finalna.

Następcą Zuckera w Pens będzie pozyskany z Vegas Golden Knights Riley Smith. Dubas w drugą stronę oddał jedynie trzecią rundę przyszłorocznego draftu, która oryginalnie i tak należała do Vegas. Penguins pick ten otrzymali tej wiosny w zamian za Teddy'ego Bluegera. Można więc powiedzieć, że zamieniliśmy Bluegera na Smitha. Bardzo dobry ruch Dubasa. który w tani sposób pozyskał zawodnika, który powinien doraźnie pomóc Pens w najbliższym sezonie.

1 lipca rozpoczął się tradycyjny rynek wolnych agentów jeden z najbardziej aktywnych dla Pens w ostatnich latach. W sumie zostało ogłoszonych aż sześć ruchów.

Najważniejszy z nich to podpisanie nowego kontraktu z Tristanem Jarrym. Jarry zostaje w Pittsburghu na najbliższe pięć lat. Prawdopodobnie najbardziej rozsądna decyzja bowiem na rynku nie było zbyt wielu lepszych opcji od Jarry'ego. Miejmy tylko nadzieję, że Tristanowi dopisze zdrowie.

Drugi największych ruch to szukanie zastępstwa dla Dumoulina. Ma nim być Ryan Graves, który dostał długi, sześcioletni kontrakt. Ryan ostatni sezon spędził w New Jersey Devils gdzie rozegrał niemal wszystkie mecze sezonu zasadniczego.

Kolejne wzmocnienia skierowane zostały w kierunku naszego bottom six. Pierwsze z nich to roczny kontrakt dla Noela Acciariego. 

Casey DeSmith prawdopodobnie pożegna się z zespołem. Pens mają nowego backupa. Został nim Amerykanin Alex Nedeljkovic ostatnio grający dla Detroit Red Wings. Ma być on większym wsparciem dla Jarry'ego niż DeSmith.

Po Acciarim, bottom six Pens wzmacnia także Matt Nieto, który podpisał dwuletni kontrakt z zespołem. Nieto będzie zarabiał blisko ligowej minimalnej  900 tysięcy dolarów rocznie.

Pens podpisali także Larsa Ellera na dwuletni kontrakt. Duńczyk ostatni sezon dzielił między grę w Capitals oraz Avalanche.

Jak widać Dubas wykonał całkiem sporo ruchów, a to jeszcze nie koniec. Penguins są łączeni z ewentualnym transferem Erika Karlssona, ale nie wiadomo jeszcze jak rozwiąże się cała sytuacja. Dobre pierwsze tygodnie dla nowego menadżera Pens. Miejmy nadzieję, że Penguins w końcu znajdą stabilność w front office po fatalnym okresie rządów Hextalla i Burke.

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.