Mecz#6: Jets vs. Penguins

Niespełna 18 godzin po zejściu z lodu w St. Paul, Penguins ponownie rozegrają spotkanie tym razem z Winnipeg z miejscowymi Jets.

Postawa Pingwinów w tzw. meczach back to back będzie kluczowa w tym sezonie. Mamy bowiem aż 17 takich serii do rozegrania, a to zaś stanowi 20% wszystkich spotkań w sezonie. Niezwykle ciężko jest przygotować się do takich spotkań, szczególnie gdy po pierwszym meczu drużyna musi przemieścić się do innego miasta. Penguins wczoraj po wygranej w Minnesocie szybko udały się na lotnisko i odbyły nieco ponad godzinny lot do Kanady.

O zwycięstwo dzisiaj będzie znacznie trudniej niż wczoraj. Jets póki co w tym sezonie spisują się bardzo dobrze i pokonali już nas zresztą w Pittsburghu przed tygodniem dosyć wysoko. Winnipeg po sześciu spotkaniach man a swoim koncie osiem punktów. Można jednak powiedzieć, że szanse są nieco wyrównane bowiem Odrzutowce wczoraj także grały spotkanie i także musiały się przemieścić z Chicago do Winnipeg.

Skład Penguins na dzisiejsze spotkanie zapewne będzie identyczny jak na starcie z Jets. Jedynym pytaniem jest to czy Sullivan zdecyduje się dzisiaj wystawić Jarry'ego w bramce. Murray miał jednak wczoraj całkiem pracowitą noc bowiem musiał zmierzyć się z 33 strzałami rywali. Historia jednak zna przypadki, w których po takich spotkaniach Sullivan zdecydował się wystawiać ponownie Murraya w meczach back to back. Ja jestem zdania, że należy dać Jarry'emu szansę i sprawdzić czy podoła roli backupa na poziomie NHL.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby — Simon
Hornqvist — McCann — Kahun
Tanev — Bluegers — Aston-Reese
Lafferty — Blandisi — A. Johnson

Dumoulin — Letang
Schultz — Pettersson
Marino — J. Johnson

Jarry

Jets mają jedną kontuzję w składzie. W dzisiejszym spotkaniu nie zagra Bryan Little. W bramce powinniśmy także zobaczyć zmiennika Hellebuycka  Brossoita. 

Przewidywany skład Jets:

Laine — Scheifele  Wheeler
Connor  Copp Ehlers
Perreault  Roslovic  Appleton
Bourque  Lowry  Letestu

Morrissey Pionk
Dahlstrom  Poolman
Bitetto  Kulikow

Brossoit

Początek spotkania o godzinie 1:00 czasu polskiego. Transmisję rzecz jasna znajdziecie na NHL.tv. 

Let's Go Pens!


Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.