Mecz #57: Penguins vs. Red Wings

Pingwiny w ramach Hockey Day in America rozegrają dzisiaj spotkanie z Detroit Red Wings o bardzo przyjemnej dla nas porze bowiem już o 18:30 czasu polskiego.

Pens po ostatnim zwycięstwie nad Montreal Canadiens znalazły się w komfortowej sytuacji. Ubiegłej nocy swoje spotkania przegrali zarówno Capitals jak i Islanders oraz Flyers. W związku z czym do pierwszych Capitals tracimy trzy punkty, ale mamy także o dwa spotkania rozegrane mniej. Oznacza to, że teoretycznie wygrywając dwa mecze, które Pens mają w zapasie obejmą oni prowadzenie w dywizji. Dzisiejszy mecz to także okazja na odskoczenie na sześć punktów od trzecich Islanders przy takiej samej liczbie rozegranych spotkań i na siedem od Blue Jackets i Flyers, którzy mają aż trzy mecze rozegrane więcej niż Pens.

Naszym rywalem będzie najgorsza ekipa tego sezonu czyli Detroit Red Wings. Red Wings ledwo przebili granicę 30 punktów w sezonie zasadniczym, przegrali trzy spotkania z rzędu i dodatkowo wczoraj rozgrywali spotkanie z Boston Bruins więc w Pittsburghu nie pojawią się ze świeżymi nogami. Pingwiny jednak mają w tym sezonie problemy z drużynami z Dywizji Atlantyckiej. Ostatnie starcie Pens ze Skrzydłami to wymęczone zwycięstwo w dogrywce. Punkty dzisiaj wcale nie są więc takie pewne. 

Z Pittsburgha docierają do nas dobre informacje bowiem po raz pierwszy na treningu drużyny pojawił się Nick Bjugstad, a Dominik Kahun może powrócić do gry nawet w następnym spotkaniu. Bjugstad może być czarnym koniem Pens nikt nie wie czego można się po nim spodziewać bowiem w tym sezonie rozegrał tylko 10 spotkań. 

Skład Pingwinów zapewne pozostanie niezmieniony w stosunku do poprzedniego spotkania z Canadiens. Oznaczać to będzie, że Zucker ponownie zagra z Crosbym i Simonem. Póki co nasz nowy nabytek dobrze aklimatyzuje się w Pittsburghu, a uśmiech wydaje się nie schodzić z jego twarzy. To dobry znak dla Pens.

Przewidywany skład Penguins:

Zucker-Crosby-Simon
McCann-Malkin-Rust
ZAR-Blueger-Tanev
Lafferty-Agozzino-Hornqvist

Johnson-Letang
Pettersson-Schultz
Riikola-Ruhwedel

Jarry

Przewidywany skład Red Wings:

Fabbri  Larkin Mantha
Bertuzzi  Filppula  Athanasiou
Hełm  Glendening Nielsen
Erne Ehn  Perlini

Hronek Green
Nemeth Biega
Daley Lindstrom

Bernier

Początek meczu o wspomnianej 18:30 czasu polskiego. Tranmisję znajdziecie tradycyjnie na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.