Mecz #52: Capitals vs. Penguins

Długo wyczekiwane pierwsze spotkanie przeciwko Washington Capitals zostanie rozegrane dzisiaj o godzinie 18:30 czasu polskiego. Ten mecz może przybliżyć Pingwiny do pierwszego miejsca w dywizji.

Na początku przypominamy, że dzisiaj w Krakowie w pubie TEA Time oglądamy wspólnie to spotkanie. Zapraszamy więc wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic, a także tych co akurat będą przejazdem w Małopolsce. Więcej informacji na temat wydarzenia na naszym Facebooku  https://www.facebook.com/events/653401215196894. 

To pierwsze z czterech spotkań z Capitals. Mecze te mogą okazać się kluczowe dla układu tabeli w naszej dywizji. Penguins aktualnie tracą sześć punktów do pierwszego Washingtonu z meczem zapasu. Teoretycznie więc zakładając, że Pens wygrają dzisiejszy mecz oraz ten zapasowy różnica może zostać zniwelowana do dwóch oczek.

Capitals ostatnimi czasy grają niemal identycznie jak Pens. Na 10 ostatnich spotkań zespół ze stolicy kraju wygrał 7 tak samo jak Penguins. Ostatnio Capitals ograli Senators na wyjeździe 5:3. 

Pingwiny do dzisiejszego meczu przystąpią w niemal niezmienionym składzie w porównaniu ze spotkaniem z Flyers. Prawdopodobnie do gry powróci Lafferty, który zastąpi Angello. To powinna być jedyna zmiana. Wczoraj fani Pens przeżyli mały zawał gdy na treningu nie pojawił się Hornqvist, ale okazało się, że był Patric musiał odbyć wizytę u dentysty przed wyjazdem do Washingtonu.

Pittsburgh ostatni raz z Washingtonem grał w marcu zeszłego roku. W poprzednim sezonie sezonowa seria z Caps ułożyła się całkiem dobrze dla Pens bowiem podopieczni Mike'a Sullivana wygrali wtedy trzy z czterech spotkań. Nie mielibyśmy nic przeciwko aby w tym roku ten scenariusz się powtórzył.

Kto w bramce? Spodziewam się, że Murray ponownie dostanie dzisiaj szansę. Jarry wcale nie rozegrał fenomenalnego spotkania z Flyers, a trener zapewne będzie chciał aby Matt także dostał szansę na grę po bye week. 

Przewidywany skład Penguins:

Rust — Malkin — Hornqvist
McCann— Crosby — Simon
ZAR— Blueger — Tanev
Galchenyuk — Agozzino — Lafferty

Letang — Johnson
Marino — Pettersson
Ruhwedel — Schultz

Murray

Przewidywany skład Capitals:

Owieczkin Backstrom Wilson
Vrana Kuzniecow Oshie
Hagelin Heller Panik
Leipsic  Dowd  Hathaway

Kempny  Carlson
Orłow Jensen
Siegenthaler  Gudas

Holtby

Początek meczu o wspomnianej 18:30 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv, ale także na TVP Sport. Spotkanie w TEA Time w Krakowie.

Let's Go Pens!


Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.