Mecz #45: Coyotes vs. Penguins

Czy niedziela i spotkanie z Coyotes będzie dniem powrotu Sidneya Crosby'ego do gry? Wiele na to wskazuje. Dzisiaj Pittsburgh zmierzy się z Arizoną w ostatnim wyjazdowym meczu przed powrotem do Miasta Stali.

Crosby wczoraj po raz kolejny trenował z drużyną, ale po raz pierwszy trenował w swojej regularnej formacji z McCannem oraz Hornqvistem. Sid trenował także w pierwszym powerplay unit. To wszystko wskazuje na duży procent prawdopodobieństwa powrotu kapitana w dzisiejszym spotkaniu. Po treningu ani Sullivan ani Crosby'ego niczego nie zdradzili, ale nasz trener przyznał, że nie wyklucza opcji iż Crosby zagra w Arizonie.

Pens zagrają z Coyotes po raz drugi i ostatni w tym sezonie. Pierwsze spotkanie, które odbyło się na początku grudnia w Pittsburghu wygrały Pingwiny 2:0. Arizona była wtedy na czele swojej dywizji. Aktualnie tą pozycję straciła na rzecz Calgary Flames bowiem Kojoty zaczęły grać mocno w kratkę. Bilans ostatnich 10 spotkań to 5 wygranych oraz 5 porażek. Ostatnie dwa spotkania Coyotes przegrali. Kojoty mają sporo problemów z kontuzjami. Z gry wypadł ich podstawowy bramkarz, Raanta. Z Pens nie zagrają także Kuemper i Hjamarsson. 

Kto dzisiaj stanie w bramce Pens? Ostatnio dosyć nieoczekiwanie Sullivan w Denver wystawił Murraya. Nasz trener zapewne nie chce aby Murray grał tylko w spotkaniach back-to-back i pozycja w bramce będzie dzielona. Można więc spodziewać się iż dzisiaj ponownie pojawi się Murray. W przyszłym tygodniu żaden z golkiperów Pens nie powinien narzekać na brak pracy bowiem czekają na nas cztery mecze do rozegrania w sześć dni. 

Bazując na liniach podczas wczorajszego treningu Sullivan nie chce rozbijać drugiej formacji z Małkinem, Kahunem oraz Rustem. Trzeba przyznać, że w ostatnich meczach ta linia złapała chemię i prezentuje się bardzo dobrze. Czyżby to w końcu koniec problemów Małkina z ciągle zmieniającymi się skrzydłowymi? 

Przewidywany skład Penguins:

McCann — Crosby  Hornqvist
Kahun Mąłkin Rust
Aston-Reese  Blueger Tane
Galchenyuk  Simon  Lafferty

Johnson  Letang
Pettersson Marino
Riikola Ruhwedel

Jarry

Przewidywany skład Coyotes:

Hall — Dvorak  Garland
Keller Soderberg Schmaltz
Crouse Stepan  Kessel
Grabner Richardson  Hinestroza

Ekman-Larsson  Demers
Chychrun  Goligoski
Oesterle  Lyubushkin

Hill

Początek spotkania już o północy czasu polskiego. Jest to więc idealny sposób na zakończenie weekendu.  Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.