Mecz #44 & #45: Sabres vs. Penguins

Przed nami bardzo przyjemny weekend  w sobotę i niedzielę Penguins rozegrają spotkania z Buffalo Sabres o godzinie 21:00 czasu polskiego.

Pens będą mieli okazję wyprzedzić drugich w tabeli New York Islanders, rzecz jasna w przypadku zwycięstwa z Sabres. Aktualnie Pens znajdują się nadal na trzecim miejscu ze stratą punktu do drugich Islanders oraz trzech do pierwszych Capitals. Niestety stopniała nasza przewaga nad czwartymi Bruins, którzy aktualnie tracą do nas już tylko trzy punkty. Rangers na piątym miejscu mają natomiast stratę 9 oczek do Pens więc także nie są jeszcze na straconej pozycji.

Penguins najbliższe pięć spotkań rozegrają przeciwko Sabres oraz Devils czyli zespołami teoretycznie najsłabszymi w dywizji, którzy zrobili wyprzedaż zawodników na trade deadline. Niemniej jednak Pingwinom historycznie ciężko gra się z Devils niezależnie od składu jakim dysponują.

Dzisiaj czeka nas jednak spotkanie z Sabres, którzy na trade deadline pozbyli się Halla. Nie zagra także największa gwiazda zespołu z Buffalo czyli Eichel, który wypadł z gry do końca sezonu z powodu kontuzji. Dodatkowo kontuzjowani są Girgenson, McCabe oraz Sheahan. 

Pens rzecz jasna do meczu nadal podejdą osłabieni. Niemniej jednak z Pittsburgha docierają kolejne informacje o treningach na lodzie Kapanena oraz Małkina. Być może Fin w przyszłym tygodniu dołączy już do treningów z zespołem.

Póki co drugiej linii ponownie centrować będzie nasz najnowszy nabytek Jeff Carter, który zaliczył całkiem udany debiut w meczu z Flyers. Co prawda nie zdołał on zapunktować, ale doprowadził do kilku groźnych sytuacji pod bramką Philadelphii. Miejmy nadzieję, że Jeff będzie kontynuował dobrą grę w dzisiejszym starciu z Sabres.

Przewidywane linie Penguins:

Guentzel — Crosby Rust
Zucker  Carter  McCann
Aston-Reese  Blueger  Rodrigues
Zohorna Jankowski Sceviour

Dumoulin Letang
Pattersson Marino
Matheson Ceci

Jarry

Przewidywane linie Sabres:

Skinner  Reinhart  Olofsson
Asplund  Mittelstadt  Thompson
Bjork Cozens  Ruotsalainen
Rieder  Eakin  Okposo

Bryson Ristolainen
Dahlin  Jokiharju
Irwin Miller

Tokarski

Początek obydwu spotkań o wspomnianej 21:00 czasu polskiego. Transmisje na NHL.tv.

Let's Go PEns!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.