Mecz #43: Penguins vs. Flyers

Pingwiny przed dwoma weekendowymi spotkaniami przeciwko Buffalo Sabres na wyjeździe, rozegrają jedno spotkanie przeciwko Philadelphia Flyers.

Dzisiejsze spotkanie będzie debiutem Jeffa Cartera w barwach Pens w meczu przeciwko drużynie, która go draftowała w 2003 roku i z którą to rozegrał on swoje pierwsze spotkania na taflach NHL. Wiemy gdzie zagra dzisiaj Jeff. Będzie on centrem drugiej linii, a na skrzydłach zagrają z nic McCann oraz Zucker. Oznacza to, że kończy się na ten moment służba Jareda na środku linii. 

Prócz tego nadal bez zmian na froncie kontuzji. Menadżer Pens, Ron Hextall w wywiadzie powiedział ostatnio, że raczej nie należy spodziewać się powrotu Taneva do gry przed końcem sezonu zasadniczego. Najbliżej powrotu ma być Kapanen, który potrzebuje jeszcze około 10 dni na rehabilitację. Do gry na ostatnie spotkania sezonu zasadniczego powinien powrócić także Jewgienij Małkin.

Tymczasem Pens nadal walczą o playoffy lub nawet o 1 miejsce w dywizji. Nadal nie wiadomo jak to wszystko się skończy. Pens tracą cztery punkty do pierwszych Capitals, którzy mają także o jedno spotkanie rozegrane więcej. Islanders są przed nami z przewagą dwóch oczek,  a my na trzecim miejscu mamy przewagę sześciu punktów nad Bruins.

Niemniej jednak Flyers oraz Rangers nadal nie są bez szans na play-offy. Dlatego dzisiejsze spotkanie może się okazać bardzo ważne dla zespołu z Philadelphii i mimo, że ten zrobił małą wyprzedaż zawodników na trade deadline to nie jest powiedziane iż czeka nas łatwy mecz.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel-Crosby-Rust
McCann-Carter-Zucker
Aston-Reese—Blueger-Rodrigues
Zohorna-Jankowski-Sceviour

Dumoulin-Letang
Matheson-Ceci
Pettersson-Marino

Jarry

Przewidywany skład Flyers:

Van Riemdsyk — Couturier  Farabe
Voracek  Giroux  Konecny
Laughton  Hayes  Patrick
Lindblom Laczynski  Aube-Kubel

Provorov  Braun
Sainheim  Hagg
Gostisbehere Myers

Hart

Początek spotkania o tradycyjnej 1:00 czasu polskiego. Transmisję znajdziecie na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.