Mecz #37 & 38: Bruins vs. Penguins

Penguins wuruszyli na długą serię wyjazdowych spotkań. Wpierw podopiecznych Mike'a Sullivana czeka dwumecz z Boston Bruins.

Pingwiny nadal bardzo osłabione w ofensywie w Bostonie zagrają dodatkowo bez Tristana Jarry'ego. Nasz podstawowy golkiper wypadł z gry, póki co tylko na kilka dni. 

Są jednak także dobre wieści. Już w ostatnim spotkaniu do gry powrócił Jason Zucker i wszystko wskazuje na to iż dzisiaj dołączy do niego Brandon Tanev. Dodatkowo Teddy Blueger także trenował już z zespołem, ale póki co bezkontaktowo. W Bostonie więc prawdopodobnie nie zagra.

Oznacza to, że Penguins nadal będą musieli radzić sobie bez Małkina, Kapanena oraz Blugera. Sytuacja Pingwinów w ofensywie wygląda więc nieco lepiej.

Pens w Bostonie rozegrają kolejny bardzo ważny dwumecz. Bruins aktualnie tracą do nas siedem punktów, ale także rozegrali o 4 spotkania mniej. Pingwiny za to powalczą o awans na pierwsze miejsce w dywizji. Aktualnie Pens mają tyle samo punktów co drudzy Islanders, a do pierwszych Capitals dzielą nas tylko dwa oczka. Z dobrych informacji nadal utrzymuje się 10 punktowa przewaga Penguins nad zespołem z piątego miejsca w dywizji.

Wiele w Bostonie będzie zależeć od podstawy Casey DeSmitha, który na przestrzeni ostatnich spotkań prezentował się bardzo dobrze. DeSmith zaliczył także udane wejście za Jarry'ego w drugiej tercji ostatniego spotkania z Islanders. Rolę backupa DeSmitha obejmie dzisiaj fiński bramkarz Emil Larmi.

Bruins także mają problemy z kontuzjami. Dzisiaj nie zagrają Moore, Kase, Kuraly, Miller, Rask oraz DeBrusk. Bilans Bruins w ostatnich 10 meczach to 5-3-2. 

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel-Crosby-Rust
Zucker-McCann-Rodrigues
Aston-Reese—Gaudreau-Tanev
Lafferty-Jankowski-Angello

Dumoulin-Letang
Matheson-Ceci
Pettersson-Marino

DeSmith

Przewidywany skład Bruins:

Marchand  Bergeron Pastrnak
Ritchie Krejci Smith
Bjork Coyle  Senyshyn
Blidh  Frederic Kulhman

Lauzon McAvoy
Grzelcyk  Carlo
Zboril  Clifton

Halak

Początek spotkania w czwartek o godzinie 1:00 czasu polskiego natomiast w sobotę Penguins zagrają z Bruins już o 19:00 czasu polskiego. Tranmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.