Mecz #35 & 36: Penguins vs. Islanders

Przed Pingwinami dwa kluczowe i ostatnie w tym sezonie spotkania z New York Islanders. Osłabiony zespół z Miasta Stali zagra z Wyspiarzami w sobotę oraz poniedziałek.

Kluczowe bowiem Islanders znajdują się w tabeli przed nami i tracimy do nich dokładnie cztery punkty z taką samą liczbą rozegranych spotkań. Teoretycznie więc Pens mają szansę na dogonienie Isles w tabeli w rezultacie zbliżenie się do pierwszego miejsca w dywizji. Nie trzeba chyba jednak mówić jak ciężkie będzie to zadanie bez pięciu podstawowych napastników z czołowej dziewiątki. W dzisiejszym spotkaniu Penguins nadal zagrają bez Małkina, Zuckera oraz Kapanena czyli de facto całej drugiej linii. Zabraknie także Teddy'ego Bluegera oraz prawdopodobnie nadal Brandona Taneva. Ten ostatni podobno jest najbliższy powrotu, ale nie wiadomo kiedy ma to dokładnie nastąpić.

Gra Penguins ostatnimi czasy wyglądała naprawdę bardzo dobrze. Stawało się niemal pewnym, że Penguins powalczą o coś więcej niż trzecie miejsce w dywizji po czym Pens zaczęli tracić czołowych zawodników w każdym kolejnym spotkaniu. To jak dalej potoczy się sezon Pingwinów jest wielką zagadką. Nasz zespół nadal może skończyć na pierwszy miejscu w dywizji lub równie dobrze nie zagrać w play-offach.

Od piątego miejsca w dywizji, czyli tego nie gwarantującego już udziału w play-offach, dzieli nas aktualnie 10 punktów. Jest to więc póki co całkiem spory buffer. Niemniej jednak drużyny z miejsc pięć i sześć mają o dwa spotkania rozgrane mniej niż Pens.

W tym sezonie Pens nieźle spisywali się w meczach z Islanders. Na sześć spotkań udało się wygrać cztery w tym obydwa mecze rozgrane w Pittsburghu. Islanders jednak ostatnio spisują się wyśmienicie. Na ostatnie 10 spotkań przegrali tylko dwa.

Dla Islanders z powodu kontuzji nie zagrają dzisiaj Boychuk, Lee oraz Dobson.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby  Rust
Aston-Reese  McCann  Rodrigues
Zohorna Jankowski Lafferty
Sceviour  Gaudreau  Angello

Dumoulin Letang
Matheson Ceci
Pettersson  Marino

Jarry

Przewidywany skład Islanders:

Komarov — Barzal  Eberle
Dal Colle  Nelson  Bailey
Bauvillier  Pageau  Wahlstom
Clutterbuck  Cizikas  Martin

Pelech Pulock
Leddy  Greene
Hickey  Mayfield

Sorokin

Początek spotkania o północy czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.