Mecz #33: Penguins vs. Kings

Pingwiny tym razem mają całkiem prosty weekend bowiem podopiecznych Mike'a Sullivana czeka tylko jedno spotkanie i to dodatkowo na własnym lodzie. Dzisiaj w Mieście Stali goszczą Los Angeles Kings.

Pens ciągle walczą z kontuzjami i z rywalami w dywizyjnej tabeli. Nasz zespół aktualnie zajmuje czwartą lokatę w dywizji, ale punktów ma tyle samo co trzeci Hurricanes. Do drugich Islanders tracimy obecnie cztery oczka. Za naszymi plecami czają się jednak Flyers z tylko jednym punktem mniej, a także o jednym spotkaniem rozegranym mniej. Sytuacja jest więc bardzo napięta niemal na półmetku sezonu. Ciekawe jaki byłby teraz dorobek punktowy Pens gdyby udało się uniknąć wszystkich kontuzji...

Pingwiny grają jednak ponownie w najsilniejszej dywizji. Nasz zespół w całej lidze zajmuje 9 miejsce, a w pierwszej dziesiątce są aż cztery drużyny z Metro. Zgodnie z oczekiwaniami dywizja, w której grają Penguins jest w tym sezonie dywizją śmierci. 

Co z Jewgienijem Małkinem? Nie wiadomo. Geno wczoraj nie trenował, ale podobno czuł się lepiej. Przypomnijmy, że Rosjanin złapał chorobę, prawdopodobnie grypę. Jego występ stoi dzisiaj pod dużym znakiem zapytania.

Co z bramką? Sullivan raczej nie zdecyduje się ściągnąć Jarry'ego po kolejnym shutoucie. To stawia Murraya w dosyć niekomfortowej pozycji. Matt walczy bowiem w tym sezonie o jak najwyższy, nowy kontrakt, a tymczasem show skrada mu Jarry. Dla fanów Pens to jednak świetna wiadomość. Przypomnijmy sobie czasy rywalizacji Murray  Fleury. To właśnie wtedy Matt grał swój najlepszy hokej. Z pewnością obydwaj golkiperzy motywację mają teraz ogromną.

Dzisiaj z pewnością na lodzie zabraknie Crosby'ego, Bjugstada, Hornqvista oraz Dumoulina.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Małkin  Rust
Galchenyuk  McCann  Kahun
Simon  Blueger  Tanev
Aston-Reese  Lafferty  Noesen

Letang Marino
Johnson  Schultz
Pettersson Ruhwedel

Jarry

Zagramy dzisiaj z Kings, którzy są najsłabszą drużyną na zachodzie. Los Angeles ma na swoim koncie zaledwie 28 punktów po 33 spotkaniach, ale ostatnie dwa mecze LA zdołało wygrać. 

Przewidywany skład Kings:

Iaffalo — Kopitar  Brown
Lewis  Carter  Clifford
Kempe  Lizotte Wagner
Luff  Amadio Toffoli

Ryan Doughty
Hutton  Roy
Macdermid Walker

Quick

Początek spotkania o godzinie 1:00 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.