Mecz #33 & #34: Penguins vs. Sabres

Przed Pingwinami dwa dni z rzędu ze spotkaniami przeciwko Buffalo Sabres. W środę i czwartek podopieczni Mike'a Sullivana powalczą o kolejne cenne punkty do dywizyjnej tabeli.

Sytuacja Pingwinów w tabeli od kilku dni nie ulega ani poprawie ani pogorszeniu. Nasz zespół nadal znajduje się na trzecim miejscu ze stratą kolejno czterech i sześciu punktów do miejsc wyżej. Jednocześnie Pens mają przewagę czterech punktów nad czwartym Bostonem i sześciu nad piątą Philadelphią. Rzeczy nadal jednak mogą bardzo szybko się zmienić. Pens zapewne chcą powalczyć przynajmniej o drugą lokatę w dywizji. 

Nie pomagają w tym rzecz jasna kontuzje. Wczoraj nadal nie trenował Brandon Tanev, który niespodziewanie wypadł z gry podczas meczów z Devils. Pens mogą póki co zapomnieć o pomocy Małkina, Zuckera czy Bluegera. Sytuacja naprawdę nie wygląda dobrze w kwestii walki o play-offy.

Zucker co prawda trenuje już indywidualnie, ale nadal nie wiadomo kiedy będzie on mógł wrócić do treningów z drużyną.

Dodatkowo Sabres w Pittsburghu pojawiają się po zwolnieniu swojego trenera. Zespół z pewnością będzie chciał pokazać, że była to dla niego dobra zmiana. Nie szykują nam się więc wcale łatwe spotkania z Szablami.

Wczoraj na treningi Penguins testowali poniższe rozstawienia formacji.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel-Crosby-Rust
Aston-Reese—McCann-Kapanen
Rodrigues-Jankowski-Lafferty
Sceviour-Gaudreau-Angello

Dumoulin-Letang
Matheson-Ceci
Pettersson-Marino

Jarry

Przewidywany skład Sabres:

Hall — Cozens Reinhart
Olofsson Staal  Thompson
Skinner  Lazar Mittelstadt
Asplund Eakin Sheahan

Bryson Ristolainen
Dahlin Miller
Jokiharju Montour

Hutton

Początek dzisiejszego spotkania o godzinie 1:00 czasu polskiego, a jutrzejszego równo o północy. Transmisje jak zwykle na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.