Mecz #31 & #32: Penguins vs. Devils

Przed osłabionymi Pingwinami bardzo ważny weekend. Podopieczni Mike'a Sullivana rozegrają dwa spotkania back-to-back z New Jersey Devils. Obydwa odbędą się już o 18:00 czasu polskiego kolejno w sobotę i niedzielę. 

Pingwiny ostatnio naprawdę imponowały swoją formą. Pens dzięki dobrej grze znaleźli się na trzecim miejscu w dywizji i byli na dobrej drodze do gonienia drugiej pozycji w dywizji. Wszystko to jednak siadło w ostatnich dwóch spotkaniach z powodu kontuzji.

Wiemy już, że z gry dłuższy czas wypadł Jewgienij Małkin. Penguins zostają prawdopodobnie bez swojego drugiego centra przynajmniej do kwietnia. To bardzo zła wiadomość dla Pens, którzy walczą o miejsce w play-offach.

Prócz tego w składzie zabraknie także naszego trzeciego centra. Teddy Blueger również doznał kontuzji i nie gra od dwóch spotkań. Łotysz rozgrywał póki co najlepszy sezon w swojej karierze. Pamiętajmy, że poza składem nadal pozostaje także Jason Zucker.

Jest jedna dobra wiadomość w porównaniu z poprzednimi spotkaniami do gry powróci dzisiaj Jared McCann, który zazwyczaj w razie kontuzji któregoś z centrów w drużynie wskakiwał w ich miejsce. Nie inaczej będzie i tym razem. McCann będzie dzisiaj centrował drugiej linii z Tanevem oraz Kapanenem. 

Rodrigues został odesłany na pozycję czwartego centra, a w trzeciej linii na środku zagra Jankowski. To dobra okazja dla Kanadyjczyka aby pokazać swoją jakość i powalczyć o nowy kontrakt.

Przynajmniej nasza defensywa jest w 100% zdrowa i gotowa do gry. W ostatnim meczu do występów powrócił już John Marino.

Penguins walczą w ten weekend o utrzymanie swojej trzeciej pozycji w dywizji. Bruins tracą do Pingwinów już tylko jeden punkt. Flyers także nie śpią i tracą do nas tylko cztery oczka.

Penguins nie mają najtrudniejszego terminarza w następnych dniach. Kolejne cztery spotkania to starcia z Devils oraz Sabres więc teoretycznie najsłabszymi zespołami w dywizji. Pamiętajmy jednak, że Penguins historycznie zawsze ciężko mają w meczach z Diabłami.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby Rust
Tanev  McCann  Kapanen
Aston-Reese Jankowski  Lafferty
Sceviour Rodrigues  Angello

Dumoulin  Letang
Matheson Ceci
Pettersson Marino

Jarry

Przewidywany skład Devils:

Kuokkanen — Zajac — Szarangowicz
Bratt Hughes  Palmieri
Wood  Maltsew  Bastian
Johnsson  McLeod  Gusew

Smith  Severson
Kulikov  Subban
Murray  Vatanen

Blackwood

Początek obydwu spotkań już o wspomnianej 18:00 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.