Mecz #25 & #26: Penguins vs. Flyers

Pingwiny rozpoczynają marcowy maraton 16 spotkań w 31 dni. Na początek trójmecz z Philadelphia Flyers na własnym lodzie. Będzie to pierwsze spotkanie w tym sezonie, w którym wezmą udział kibice na żywo.

Penguins przed weekendowym pojedynczym spotkaniem z Flyers rozegrają mecze we wtorek oraz czwartek. Będą miały one ogromne znaczenie dla układu dywizyjnej tabeli. Aktualnie Penguins znajdują się na piątym miejscu w dywizji. Różnice są jednak niewielkie i do czwartych Flyers tracimy dwa oczka, a trzecich i drugich Islanders oraz Bruins trzy.

Sytuacja Pens może się więc wydawać niekomfortowa, ale pamiętajmy, że zespół z Miasta Stali nadal ma do rozegrania wszystkie swoje spotkania przeciwko Devils oraz Sabres czyli teoretycznie najsłabszymi zespołami w dywizji. Pens mają za to już za sobą sześć spotkań z Islanders, z których wygrali cztery oraz sześć spotkań z Capitals, z którymi także udało się zaliczyć cztery zwycięstwa. 

Trójmecz z Flyers jest jednak bardzo ważny dla Pens. Przynajmniej dwa wygrane spotkania mogą postawić nasz zespół w całkiem dogodnej sytuacji względem zespołu z Philadelphii.

Dzisiejsze spotkanie będzie także wyjątkowe. Wczoraj gubernator Pensylwanii wyraził zgodę na udział kibiców w liczbie 15% pojemności hali w nadchodzących spotkań. Oznacza to, że już dzisiaj w PPG Paints Arena pojawi się 2600 fanów, głównie posiadaczy karnetów, którzy wspierali zespół w trudnych czasach.

Flyers do Pittsburgha przyjeżdżają za to z serią trzech wygranych spotkań z rzędu. Lotnicy mają za sobą właśnie wygrany dwumecz z Buffalo Sabres.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby Kapanen
McCann  Małkin Rust
Aston-Reese  Blueger Tanev
Lafferty  Jankowski Sceviour

Pettersson  Letang
Matheson Marino
Joseph  Ceci

Jarry

Przewidywany skład Flyers:

Van Riemsdyk — Couturier  Farabee
Giroux — Hayes — Patrick
Lindblom — Laughton — Voracek
Raffl — Bunnaman — Aube-Kubel

Proworow — Gostisbehere
Sanheim — Braun 
Hagg — Myers

Hart

Początek spotkań we wtorek oraz czwartek o tradycyjnej 1:00 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.