Mecz #23 & #24: Islanders vs. Penguins

Penguins rozpoczynają swój pierwszy w tym sezonie dwumecz back-to-back. W sobotę i niedzielę podopieczni Mike'a Sullivana zagrają z New York Islanders.

Penguins z Washingtonu wyjechali z całkiem niezłym bilansem. 2 zdobyte punkty i póki co 4 na 6 wygranych spotkań z Capitals w tym sezonie można bowiem uznać za bardzo dobry wynik. Teraz jednak przed Pingwinami równie kluczowy dwumecz z Islanders, którzy aktualnie w tabeli mają o dwa punkty więcej od Pens ale także o jedno spotkanie rozegrane więcej.

Pingwiny w tabeli znajdują się aktualnie na piątej pozycji z 21 punktami. Czwarci są Flyers z takim samym dorobkiem, trzeci Islanders z dwoma punktami więcej, a do pierwszych oraz drugich kolejno Bruins i Capitals tracimy zaledwie trzy punkty. Jest więc bardzo ciasno i wygrany dwumecz z Islanders może oznaczać nawet, że Pingwiny znajdą się przynajmniej na chwile na pierwszym lub drugim miejscu w dywizji. 

Kontuzje jednak ponownie atakują Pittsburgh. Z gry na kilka tygodni wypadł Jason Zucker. Coraz bliższy powrotu do gry jest Jared McCann, który zapewnie zajmie miejsce Zuckera w drugiej linii, ale póki co raczej nie można liczyć na jego występy w drugiej linii. Takim sposobem znalazł się w niej aktualnie Zach Aston-Reese, który notuje mocny początek sezonu po wyleczeniu swojej kontuzji.

Swoją drogą możemy na chwilę się zatrzymać i powiedzieć jak pechowa była porażka Pens w czwartek? Pingwiny zdołały doprowadzić do remisu 2:2 w trzeciej tercji po czym kij Krisa Letanga spowodował, że Capitals zdobyli dwa kolejne trafienia. Nieprawdopodobna sytuacja, zobaczcie sami:

Niemniej jednak w grze Penguins ostatnimi czasy widać sporo pozytywów. Pingwiny są bardzo bliskie nawet pierwszego miejsca w dywizji, a pamiętajcie, że póki co Pens nie rozegrali ani jednego spotkania z Devils lub Sabres czyli teoretycznie najsłabszymi drużynami w dywizji. Pittsburgh ma zaplanowane masę spotkań z tymi zespołami w drugiej połowie marca i w kwietniu. 

Islanders niemniej jednak wygrali swa spotkania z rzędu z Boston Bruins. Do dwumeczu z Penguins przystąpią więc pewnie ze sporym komfortem psychicznym. Penguins z Islanders grali w Pittsburghu w ubiegłym tygodniu i wówczas obydwa spotkania wygrali.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby — Kapanen
Aston-Reese  Małkin Rust
Lafferty  Blueger Tanev
O'Connor  Jankowski Sceviour

Joseph Letang
Matheson  Marino
Pettersson Ceci

Jarry

Przewidywany skład Islanders:

Lee — Barzal Eberle
Beauvillier  Belson Bailey
Czarnik  Pageau  Wahlstrom
Martin  Cizikas  Clutterbuck

Pelech Pulock
Leddy  Mayfield
Greene Dobson

Warłamow

Początek spotkań w sobotę i niedzielę o kolejno o 1:00 oraz 23:00 czasu polskiego. Transmisje na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.