Mecz #22: Islanders vs. Penguins

Czas na rewanżowe spotkanie z Islanders i kolejną serię spotkań back-to-back. Pens grali z Isles dwa dni temu, ale od tego czasu bardzo wiele zmieniło się w naszej drużynie.

O czym mowa? Rzecz jasna o kontuzjach. Nick Bjugstad został wpisany na IR i nie pojawi się na lodzie przez dłuższy czas. Justin Schultz doznał kontuzji na treningu i wszystko wskazuje na to, że dzisiaj nie wystąpi bowiem z AHL został powołany Zack Trotman. 

Kontuzje ponownie dziesiątkują naszą drużynę. Przypomnijmy, że kontuzjowane są także czołowe postacie naszej ofensywy i defensywy czyli kolejno Crosby i Letang. Niestety to z pewnością nie pomaga drużynie w regularnym punktowaniu. Trener cały czas musi szukać nowych ustawień bowiem zawodnicy padają jak muchy.

Z dobrych informacji wszystko wskazuje na to, że w dzisiejszym meczu zagra Patric Hornqvist. Jeśli Szwed od razu będzie grał tak jak przed kontuzją to będzie gigantycznym wzmocnieniem naszej ofensywy. Tylko niestety, powrót do od razu gry na wysokim poziomie po kontuzji nie jest łatwy.

Kris Letang trenuje indywidualnie na lodzie i wszystko wskazuje na to, że być może w przyszłym tygodniu powróci do gry. Do tego czasu jednak Pens muszą radzić sobie bez swoich dwóch podstawowych obrońców Letanga i Schultza. W obliczu tego pierwszą szansę na występ w tym sezonie dostanie Chad Ruhwedel. 

Strach się bać w jakim stanie byłaby nasza defensywa w dzisiejszym meczu gdyby nie objawienie w postaci Johna Marino. Amerykanin gra fenomenalnie, zbiera najlepsze recenzje od wszystkich trenerów i z perspektywy czasu ciężko uwierzyć, że Pingwiny pozyskały go tego lata niemal za darmo od Edmonton. Któryś ze skautów Pens odwalił fenomenalną robotę z tym zawodnikiem. Marino to teraz zawodnik naszej pierwszej defensywnej pary, który otrzymuje jedne z największych minut w każdym spotkaniu.

Przewidywany skład Penguins:

Jake Guentzel - Evgeni Malkin - Bryan Rust

Dominik Kahun - Jared McCann-Brandon Tanev

Alex Galchenyuk- Joseph Blandisi - Dominik Simon

Zach Aston-Reese - Teddy Blueger - Sam Lafferty

Brian Dumoulin/ John Marino

Marcus Pettersson / Chad Ruhwedel

Jack Johnson / Juuso Riikola

Matt Murray

Islanders tymczasem są drużyną na pełnym gazie, punktującą w każdym z ostatnich 14 spotkań. Czy znacząco osłabione Pingwiny zdołają pokonać silnego rywala na jego własnym terenie? Będzie ciężko, ale nasz zespół już nie raz pokazywał charakter. Skład Isles pozostanie niezmieniony od ostatniego spotkania.

Przewidywany skład Islanders:

Anders Lee - Mathew Barzal - Jordan Eberle

Anthony Beauvillier - Brock Nelson - Derick Brassard

Josh Bailey - Casey Cizikas - Cal Clutterbuck

Michael Dal Colle - Otto Koivula - Leo Komarov

Nick Leddy / Johnny Boychuk

Adam Pelech / Ryan Pulock

Devon Toews / Scott Mayfield

Semyon Varlamov

Początek spotkania o godzinie 1:00 czasu polskiego. Transmisja tradycyjnie na NHL.tv.

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.