Mecz #21: Capitals vs. Penguins

Przed pingwinami piekielnie ważna seria wyjazdowa. Podopieczni Mike'a Sullivana rozegrają dwumecze w Washingtonie i Nowym Jorku z kolejno Capitals oraz Islanders czyli zespołami z najbliższego sąsiedztwa w ligowej tabeli. 

Będzie to dla Pingwinów pierwsze spotkanie w tym sezonie w Washingtonie. Dotychczasowe cztery spotkania odbyły się w Pittsburghu i trzy z nich wygrali Pens. 

Pingwiny aktualnie są na piątym miejscu w dywizji z 19 punktami. Na trzeciej lokacie są Flyers, którzy również mają 19 punktów. Miejsca dwa i trzy to Islanders oraz Capitals, którzy mają po 21 punktów. Przy czym Nowy Jork ma o dwa a Capitals jedno spotkanie rozegrane więcej niż Pens. Nie ciężko więc się domyślić, że waga tych spotkań jest bardzo duża i może ustawić Pingwiny na najbliższe tygodnie w dywizyjnej tabeli.

Pingwiny, które mają za sobą bardzo udany dwumecz z Islanders z pewnością do Washingtonu wyleciały podbudowane, a w dodatku już niedługo zapowiada się, że Sullivan będzie miał do dyspozycji pełny skład. Dumoulin, McCann oraz Rodrigues co prawda trenują jeszcze indywidualnie w Pittsburghu, ale ich kwestia dołączenia do głównego składu jest sprawą co najwyżej kilku dni.

Do składu dołączył już Juuso Rikkola, ale ten póki co nie ma co liczyć na występy w głównym składzie. Postawa Josepha, Mathesona oraz Petterssona na lewej stronie defensywy nie jest dobrą wróżbą dla Fina, który wydaje się być aktualnie na pierwszym miejscu do transferu. 

Prócz tego wszystko zapowiada, że Penguins ponownie zagrają w pierwszej linii z Kapanenem, a nie Rustem. Sullivan w ten sposób zapewne chce odżywić drugą formację ofensywną Pens, która prezentowała się przeciętnie. Z Rustem w linii natychmiast gra Zuckera wygląda o wiele lepiej.

Capitals w ostatnim spotkaniu zaliczyli udany comeback w meczu z New Jersey Devils wygrywając 4:3. Bilans ostatnich 10 spotkań Caps to 5-5-0. 

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel-Crosby-Kapanen
Zucker-Malkin-Rust
Aston-Reese--Blueger-Tanev
Sceviour-Jankowski-Lafferty

Joseph-Letang
Matheson-Marino
Pettersson-Ceci

Jarry

Przewidywany skład Capitals:

Owieczkin  Kuzniecow  Oshie
Vrana Backstom Wilson
Sheary  Eller  Panik
Hagelin  Dowd  Hathaway

Dillon Carlson
Chara Schultz
Orłow  Jensen

Samsonow

Początek spotkania z Capitals o tradycyjnej 1:00 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.