Mecz #20: Penguins vs. Islanders

Po czwartkowym zwycięstwie z Islanders dzisiaj Penguins ponownie zmierzą się z zespołem z Nowego Jorku. 

Czwartkowe spotkanie było bardzo udane w wykonaniu naszego zespołu, który w końcu zagrał konsekwentnie w defensywie. Zapewne spora była tego zasługa bardzo dobrego występu Tristana Jarry'ego, któremu czwartkowy mecz z pewnością dodał pewności siebie po chwiejnym początku sezonu. Dzisiaj zapewne ponownie zobaczymy Jarry'ego w bramce.

Jedną z największych historii w pingwinim w składzie w ostatnich dniach jest gra Zacha Aston-Reese, który po kontuzji rozegrał cztery spotkania i w każdym z nich zanotował jeden punkt. ZAR idealnie uzupełnił linię Bluegera oraz Taneva, która prezentuje się póki co świetnie. Teddy Blueger to jeden z najbardziej solidnych zawodników Pingwinów w tym sezonie, a Brandon Tanev wnosi do zespołu energię obok której ciężko przejść obojętnie. Oby trzecia linia nadal była utrzymać złapaną chemię.

W ostatnim meczu Sullivan zdecydował się przesunąć Rusta do linii Małkina i na efekty nie było trzeba długo czekać. Tam gdzie pojawia się Rust dzieją się dobre rzeczy. Jason Zucker natychmiast zanotował najlepsze spotkanie w sezonie, w którym zdobył bramkę oraz asystę i popisał się bardzo koleżeńskim zagraniem. W ostatnich minutach meczu Zucker miał czysty strzał na pustą bramkę Islanders i mógł zdobyć swoją drugą bramkę tego wieczora, ale Jason zamiast tego wolał podać krążek do Rusta aby ten zdobył gola. Pytany o meczu o powód takiego zagrania Zucker powiedział, że była to odpowiednia rzecz bowiem cała jego linia mogła wtedy zanotować punkt do statystyk przy zdobytej bramce. Postawa prawdziwego lidera w szatni.

Pingwiny niedługo będą miały spore problemy i dla odmiany nie chodzi tutaj o problem z kontuzjami, a raczej problem z ich brakiem. Dumoulin trenował już na lodzie i jest coraz bliższy powrotu. Sztab szkoleniowy Pens będzie więc musiał podjąć ciężką decyzję o wyrzuceniu ze składu jednego obrońcy grającego na lewej stronie. Kto to będzie? Nie mam pojęcia. Joseph, Matheson lub Pettersson stracą (przynajmniej tymczasowo) miejsce w składzie. Wydaje się, że odsunięcie Josepha od gry w takim momencie byłoby głupotą. Pierre-Olivier wyrasta na prawdziwą gwiazdę pingwiniej ofensywy. Pettersson to także młody zawodnik, który musi grać. Matheson znowu w ostatnich meczach prezentuje się coraz lepiej... Ciekawe jaką decyzję podejmie Sullivan. 

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby Kapanen
Zucker Małkin Rust
Aston-Reese  Blueger Tanev
O'Connor  Jankowski  Lafferty

Joseph Letang
Matheson  Marino
Pettersson Ceci

Jarry

Przewidywany skład Islanders:

Lee — Barzal Bailey
Bellows Nelson  Eberle
Beauvillier  Pageau Wahlstrom
Martin  CIzikas  Clutterbuck

Pelech  Pulock
Leddy Mayfield
Greene Dobson

Warłamow

Początek spotkania o tradycyjnej 1:00 czasu polskiego. Wcześniej bo o 21:00 czeka nas efektowne spotkanie pod gołym niebem przy jeziorze Tahoe w Kalifornii gdzie Vegas zagra z Colorado.

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.