Mecz #13: Islanders vs. Penguins

Pingwiny po przymusowej przerwie spowodowanej przełożeniem spotkań numer 11 oraz 12 z powodu zakażania COVID-19 w zespole New Jersey Devils powracają do gry. Podopieczni MIke'a Sullivana wrócili do Nowego Jorku gdzie dzisiaj zmierzą się z Islanders.

Nie wiadomo na kiedy jeszcze przełożono spotkań z Devils. Wiadomo jednak, że była to przerwa bardzo potrzebna naszemu zespołowi, który został ostatnio bardzo dotkliwy dotknięty przez kontuzję. Wszystko wskazuje na to, że dzisiaj Pens pojawią się na lodzie w dużo mocniejszym składzie.

Przede wszystkim prawdopodobnie dzisiaj swój pierwszy występ w tym sezonie zaliczy Zach Aston-Reese, który przeszedł operację ramienia podczas offseasonu i rehabilitował się do tej pory. Gdzie będzie miejsce Aston-Reese'a? Zapewne zacznie on w czwartej linii i zastąpi tam O'Connora. 

Po drugie dzisiaj do gry po meczu pauzy powróci Kris Letang. To bardzo dobra informacja dla Penguins, którzy ostatnio musieli polegać w pierwszej parze defensywnej na swoich prospektach  Marino oraz Josephie. Poza tym po kontuzji do gry powróci Mike Matheson. Defensywa Pens w dzisiejszym meczu nadal będzie więc poszatkowana, ale już w znacznie mniejszym stopniu.

Penguins dodatkowe dni wolne pomiędzy kolejnymi meczami wykorzystali głównie na trenowanie gry w przewadze, która ostatnimi czasy nie wygląda zbyt dobrze. Pens nie oddają praktycznie w ogóle żadnych strzałów na bramkę podczas gry w powerplay. To zapewne zmieni się w dzisiejszym spotkaniu bowiem Pens przez dwa kolejne dni na treningach ćwiczyli powerplay z ogromną ilością uderzeń.

Nasz dzisiejszy rywal to New York Islanders. Wyspiarze dotychczas rozegrali 9 spotkań, w który zaliczyli łącznie 8 punktów. Pens po kilku dniach przerwy nadal znajdują się na czwartym miejscu w swojej dywizji jednak czołówka znacznie odjechała. W chwili obecnej do pierwszych Bruins tracimy już siedem punktów (Boston ma o 1 mecz rozegrany więcej), a drugich Flyers punktów pięć (Philadelphia rozegrała o dwa spotkania więcej).

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby Rust
Zucker Małkin Kapanen
McCann  Blueger Tanev
Lafferty  Jankowski  Aston-Reeese

Letang Joseph
Matheson Ceci
Weber  Ruhwedel

Jarry

Przewidywany skład Islanders:

Lee — Barzal  Bailey
Timaszow  Nelson  Eberle
Dal Colle  Pageau  Czarnik
Martin  Cizikas  Clutterbuck

Pelech  Pulock
Leddy  Mayfield
Greene  Dobson

Warłamow

Początek spotkania o tradycyjnej 1:00 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.