Mecz #12: Stars vs. Penguins

Pingwiny po kilku dniach przerwy powracają do gry. Dzisiaj podopieczni Mike'a Sullivana zmierzą się z Dallas Stars na wyjeździe w ostatnim meczu przed powrotem do Pittsburgha.

Sytuacja Pens po trzech porażkach z rzędu stała się nieco mniej korzystna. Aktualnie Pens spadli z pierwszego na piąte miejsce w dywizji. Do drugich Islanders tracimy jednak aktualnie tylko dwa oczka. 

Pens nie zagrali słabych spotkań na Florydzie, ale tym razem jednak zabrakło nam szczęścia i wydaje się, że wyczerpaliśmy formułę grę na pół składu z AHL w ofensywie. Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że z drużyną trenowali już Galchenyuk, Rust oraz Bjugstad i wszystko zapowiada, że ostatnia dwójka zagra w dzisiejszym spotkaniu. Na powrót Galchenyuka będziemy musieli jeszcze poczekać  być może zagra on już we wtorek przeciwko Flyers. 

Niestety w defensywie nadal zabraknie Dumoulina, który doznał kontuzji w ostatnich dniach. Jego miejsce w pierwszej formacji defensywnej zajął kapitalnie spisujący się Marino. Pens wytransferowali także wczoraj Gudbransona, a to oznacza, że prawdopodobnie Riikola otrzyma w końcu szansę na występ na swojej naturalnej pozycji  obrońcy. 

Skład Pens na dzisiejszy mecz wyglądać będzie już o niebo lepiej. Nadal zabraknie jednak Małkina, który nie podróżuje z drużyną i kuruje się w Pittsburghu.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel Crosby Simon
Rust  Bjugstad  Hornqvist
Lafferty  McCann Kahun
Aston-Reese  Blueger Tanev

Marino Letang
Johnson Schultz
Pettersson  Riikola

Murray

Graliśmy ze Stars już w tym sezonie i udało się wygrać to spotkanie. Drużyna z Dallas notowała wtedy słaby początek sezonu. Teraz jest znacznie lepiej seria trzech zwycięstw z rzędu. Nie będzie więc łatwo wywieźć dzisiaj dwa punkty z Teksasu.

Przewidywany skład Stars:

Benn — Hintz Perry
Janmark  Seguin  Gurianow
Dickinson Faksa  Radułow
Cogliano  Dowling  Pavelski

Heiskanen  Klingberg
Lindell  Sekera
Oleksiak  Fedun

Hanley

Początek spotkania dopiero o godzinie 2:00 czasu polskiego. Transmisja tradycyjnie na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.