Mecz #10: Rangers vs. Penguins

Sytuacja Pens w obronie staje się dramatyczna. Dzisiaj Pingwiny do drugiego spotkania z Rangers w Nowym Jorku podejdą prawdopodobnie jeszcze bardziej osłabione.

Sobotniego spotkania nie dokończył Kris Letang. Kanadyjczyk uderzył w bandę podczas pierwszej tercji spotkania i więcej na lodzie w tym meczu się nie pojawił. Wczoraj Pingwiny nie trenowały więc nie wiadomo jaki jest status Letanga. Można się jednak spodziewać, że nie zagra on w dzisiejszym meczu.

Oznaczać to będzie, że z początkowego składu zostanie nam tylko dwóch obrońców  Marino oraz Ceci. Wygląda to nie tylko komicznie, ale także dramatycznie. Pingwiny mają także kontuzjowanych niemal wszystkich obrońców w organizacji, którzy naturalnie grają na lewej stronie. Zawodnicy taki jak Marino są zmuszeni do grania na lewej stronie, do czego nie są przyzwyczajeni. 

Penguins mimo fatalnej sytuacji w defensywie punktują dosyć regularnie. Ostatnie siedem spotkań to bilans 5-1-1 w wykonaniu Pens. Dzisiaj podopieczni Mike'a Sullivana powalczą o kolejne zwycięstwo z Rangers, którzy mają własne problemy.

Na waivers został wczoraj wystawiony kontrowersyjny defensor Tony DeAngelo, który był na lodzie podczas straconej przez Rangers bramki w dogrywce w sobotę. DeAngelo miał zaatakować swojego kolegę drużyny, golkipera Georgiewa po spotkaniu i wyzwać go od "komuchów" z powodu nieporozumienia jakiego doszło między nimi na lodzie co doprowadziło do złotego gola Crosby'ego. DeAngelo od początku sprawiał spore problemy dla Rangers. Na swoim prywatnym koncie twitterowym siał prawicowe teorie spiskowe na temat wyborów w USA przez co klub zmusił go do zawieszenia publikowania wpisów w social mediach. Teraz miarka się przebrała i wszystko wygląda na to, że Rangers chcą pozbyć się toksycznej sytuacji w swojej szatni.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby Rust
Zucker Małkin  Kapanen
McCann  Blueger Tanev
O'Connor  Jankowski  Lafferty

Joseph Marino
Ruhwedel Ceci
? Weber

Jarry

Przewidywany skład Rangers:

Lafreniere — Zibenejad  Buczniewicz
Panarin Strome  Blackwell
Kreider Howden Kakko
Lemieux Rooney Di Giuseppe

Lindgren Fox
Miller Trouba
Smith

Szesterkin

Początek spotkania o godzinie 1:00 czasu polskiego. Transmisję znajdziecie na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.