Lato w Pittsburghu #3: Nowe kontrakty i brak transferu

Za Pingwinami całkiem aktywny dzień otwarcia rynku wolnych agentów. Penguins nie zgarnęli żadnych z dużych nazwisk, ale dokonali kilku ciekawych ruchów. Zabrakło jednak oczekiwanego transferu obrońcy.

Nieudany transfer i wzmocnienie defensywy

Penguins podobno przez cały dzień próbowali wytransferować kogoś z dwójki Marino lub Pettersson w zamian za wzmocnienie do bottom six. Nie udało się tego dokonać, ale Hextall nadal będzie próbował dokonać dzieła w najbliższych dniach. Tym bardziej, że Pens mają teraz w swoim składzie aż ośmiu defensorów po podpisaniu wczoraj czeskiego obrońcy Jana Rutty na 3-letni kontrakt. Rutta to doświadczony zawodnik, który może grać na prawej stronie. Oznacza to, że być może Penguins bardziej zainteresowani są wytransferowaniem Marino.

Rutta to także największe wzmocnienie Penguins pierwszego dnia rynku wolnych agentów. Jak widać Hextall wolał jednak dodać doświadczonego zawodnika mogącego grać na prawej stronie. Taką rolę dotychczas pełnił w drużynie tylko Letang. 

Archibald wraca do Pittsburgha

Dawny wybór w drafcie Penguins, Josh Archibald wraca do Pittsburgha i zapewne dostanie rolę w czwartej linii Penguins. Zawodnik zarabiać będzie mniej niż milion dolarów, a ostatnio występował on w Edmonton Oilers.

Tokarski trzecią bramkarską opcją Pens

Louis Domingue znany nam z pierwszej rundy play-off pożegnał się z Penguins. Rolę trzeciego golkipera w zespole przejmie teraz Dustin Tokarski. Podpisał on roczną umowę na niespełna 800 tysięcy dolarów. Sezon zapewnie rozpocznie na zapleczu w AHL, w razie konieczności Penguins będą korzystali z jego usług na poziomie NHL.

Pozostałe wzmocnienia

Prócz tego Pens podpisali dwóch zawodników do głębi, którzy sezon zapewne również rozpoczną w AHL. Defensora Xaviera Ouellet oraz napastnika Drake'a Caggiulę. 

Co dalej?

Penguins nadal potrzebują wzmocnienia do bottom six. Aktualnie Pens mają nieco ponad trzy miliony wolnego cap space i jeszcze muszą podpisać Kapanena. Transfer defensora jest więc nieunikniony. Te trzy ruchy powinny zakończyć transferowe lato w Pittsburghu.

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.