Jake Guentzel z nowym kontraktem!

Jedno z największych letnich zmartwień Pens przeszło do historii już dzisiaj. Jake Guentzel podpisał nowy, 5-letni kontrakt na łączną sumę 30 milionów dolarów. Oznacza to, że Guentzel będzie zarabiał 6 milionów dolarów rocznie.

Co tu dużo mówić nie jest to mała kwota. Guentzel póki co jednak wpisuje się coraz wyraźniej w core naszej drużyny, salary cap ciągle idzie w górę i ma znacząco podskoczyć w 2019 roku. 6 milionów dolarów nie wydaje się więc tragiczną kwotą, przede wszystkim jeśli Guentzel będzie utrzymywał poziom gry taki jak obecnie przez cały rok.

Jake to jedno z największych odkryć draftowych Penguins w ostatnich latach. Obok Matta Murraya to właśnie Guentzel jest jednym z wychowanków naszej drużyny stanowiących o sile drużyny.  

Amerykanin rozgrywa obecnie swój trzeci sezon w barwach Penguins i dzięki nowej umowie ma reprezentować barwy klubu z Pensylwanii aż do 2024 roku. 

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.