Game #6: Penguins vs. Rangers

Pingwiny zakończą weekend rewanżowym spotkaniem z New York Rangers. To ostatni mecz Penguins przed wyruszeniem na wyjazdową serię spotkań.

W piątek Pingwiny ponownie zagrały słabe spotkanie w defensywie dopuszczając do sytuacji, w której Rangers zdobyli swoje wszystkie trzy bramki w przeciągu trzech minut drugiej tercji. Pens grają całkiem nieźle w ofensywie, ale niestety defensywa nadal wygląda na zagubioną. Z pewnością nie pomagają w tym kontuzje. Niemniej jednak bardzo debiut w defensywie zaliczył Joseph i kto wie czy wzorem Marino z ubiegłego sezonu nie znajdzie on teraz stałego miejsca w składzie Penguins. 

Pingwiny wygrały ostatnie trzy spotkania, ale w każdym z nich podzieliły się punktami z rywalem co nie jest sytuacją idealną biorąc pod uwagę, że w tym sezonie każdy mecz jest rozgrywany wewnątrz dywizji. Pens nadal pozostają bez zwycięstwa w regulaminowym czasie gry w tym sezonie. 

Kasperi Kapanen w ostatnim spotkaniu nadal występował głównie w czwartej linii. Sullivan wprowadza go do składu bardzo delikatnie po ominiętym obozie przygotowawczym z powodu problemów wizowych. Być może jednak dzisiaj już będzie czas na stałe miejsce w pierwszej linii dla Fina.

Tristan Jarry rozegrał w piątek bardzo solidne spotkanie po fatalnych występach w Philadelphii. Pingwinia jedynka w bramce zaliczyła skuteczność obron na poziomie 91,2%. Oby w najbliższych dniach forma Tristana tylko rosła.

Rangers z pewnością dzisiaj do meczu podejdą o wiele bardziej zmotywowani. Póki co mają oni tylko jedno zwycięstwo w sezonie. Niemniej jednak nie należy się raczej spodziewać zmian w składzie Strażników na dzisiejsze spotkanie.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby — Kapanen
Zucker — Malkin — Rust
McCann — Jankowski — Tanev
Rodrigues — Sceviour — Blueger

Dumoulin — Letang
Marino — Ceci
Joseph — Ruhwedel

Jarry

Przewidywany skład Rangers:

Kraider  — Zibenejad — Lafreniere
Panarin — Strome — Buczniewicz
Di Giuseppe — Chytil — Kakko
Lemieux — Howden — Gauthier

Lindgren — Fox
Miller — Trouba
Johnson — DeAngelo

Szesterkin

Początek spotkania o tradycyjnej 1:00 czasu polskiego. Transmisję z meczu znajdziecie na NHL.tv.

Let's Go Pens!


Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.