Game #5: Penguins vs. Rangers

Po dwóch dniach przerwy Pens powracają do PPG Paints Arena i powalczą o kolejne punkty w dywizyjnej tabeli. Tym razem podopiecznych Mike'a Sullivan czeka weekendowy dwumecz z New York Rangers.

Penguins po wygranym dwumeczu z Capitals mają czystą kartę, ale nadal nie można mówić o dobrym starcie sezonu. Fatalnie wyglądają statystyki naszej defensywy i bramkarzy. Skuteczność bramkarska Pens to aktualnie nieco ponad 80%. Kto pojawi się dzisiaj w bramce? Jeśli miałbym typować to Tristan Jarry pomimo dwóch zwycięstw z DeSmithem w bramce. Casey nie spisywał się jakoś nadzwyczajnie w meczach z Caps, szczególnie w meczu numer dwa. Jarry zaś to pingwinia jedynka, która musi grać.

Minął tydzień od startu sezonu, a Pens mają kontuzjowanych niemal już połowę defensorów. Przez najbliższe kilka tygodni nie zagrają Mike Matheson, Juuso Riikola oraz Marcus Petersson. To oznacza większą rolę i minuty dla Dumoulina oraz Letanga, stałe miejsce w składzie dla Ruhwedela oraz prawdopodobny debiut na taflach NHL Josepha w dzisiejszym spotkaniu. 

Pierre-Olivier Joseph to pierwszy wybór Arizona Coyotes w drafcie w 2017 roku. Został on pozyskany podczas transferu Phila Kessela. Wielu trenerów upatruje w nim defensora największej ligowej klasy. Joseph w wieku 21 lat niemal na pewno zadebiutuje dzisiaj w NHL.

W ofensywie małe przebłyski nadzieji bowiem do dobrze grającego Crosby'ego oraz trzeciej linii powoli dołączają Małkin, czwarta linia oraz Guentzel. Wszystko także wskazuje na to, że dzisiaj Kapanen już na stałe znajdzie się na prawym skrzydle u Sida. Kasperi zaliczył świetny debiut w barwach Pens i z pewnością wyróżniał się na lodzie swoją szybkością. 

Penguins dzisiaj zmierzą się z Rangers, którzy także nie mają dobrego wejścia w sezon. Zespół z Nowego Jorku póki co wygrał jedno spotkanie z trzech rozegranych. To także pierwszy wyjazd poza obszar Nowego Jorku dla Rangers bowiem pierwsze spotkania Strażnicy rozegrali z Devils oraz Islanders.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel Crosby Kapanen
Zucker Malkin Rust
McCann Jankowski Tanev
Rodrigues Sceviour  Blueger

Dumoulin Letang
Marino Ceci
Joseph  Ruhwedel

Jarry

Przewidywany skład Rangers:

Kraider   Zibenejad  Lafreniere
Panarin Strome  Buczniewicz
Di Giuseppe  Chytil Kakko
Lemieux Howden  Gauthier

Lindgren Fox
Miller Trouba
Johnson  DeAngelo

Szesterkin

Początek spotkania o tradycyjnej 1:00 czasu polskiego. Transmisję z meczu znajdziecie na NHL.tv.

Let's Go Pens!


Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.