3. mecz: Penguins - Tampa Bay 3:2

Dzisiejszej nocy Pittsburgh Penguins pokonał na wyjeździe drużynę Tampa Bay Lightning 3:2 w trzecim spotkaniu I rundy rozgrywek Play-off ligi NHL. Jest to drugie zwycięstwo Pens w tej fazie rozgrywek. Aktualny stan rywalizacji to 2:1 dla Pittsburgh'a.

Początek spotkania zdecydowanie należał do Pingwinów, które szybko zdobyły dwie bramki po kontratakach. Pierwszą bramkę zdobył 6. minucie 1. tercji Talbot, a niespełna minutę później na 2:0 podwyższył Asham. 5. minut przed końcem 1. tercji bramkę kontaktową dla Tampa Bay podczas gry w przewadze zdobył St Louis, który na początku 3. tercji spotkania zdobył bramkę wyrównującą. Kilkanaście sekund później Penguins ponownie wyszli na prowadzenie po bramce Kennedy'ego.

Kolejne spotkanie już w czwartek o 1:00 czasu polskiego.