Capital One Arena

Washington Capitals
0:3

M52.: WSH - PIT 0:3 - Pierwsze miejsce odbite!

Pingwiny pokonały po raz kolejny na wyjeździe Washington Capitals 3:0 i tym samym ponownie odbiły pierwszą pozycję w dywizji od zespołu ze stolicy. Kapitalne spotkanie rozegrał Bryan Rust, który zaliczył dwa trafienia. Gola zdobył także Jeff Carter. Świetne zawody rozegrał także Tristan Jarry, który zanotował kolejny shutout w ostatnich dniach.

W meczu nadal nie wystąpił Jewgienij Małkin, którego aktualny status to wciąż game time decision.

To było prawdopodobnie najważniejsze spotkanie Penguins w tym sezonie zasadniczym. Bez zwycięstwa w tym starciu ciężko byłoby Penguins powalczyć o pierwsze miejsce w dywizji. Kto przeważnie wskakuje na wyższy poziom gry w ważnych dla Pens starciach? Rzecz jasna Bryan Rust.

Amerykanin zagrał fenomenalne spotkanie w Washingtonie i zaliczył dwie bramki bez żadnych asystujących mu zawodników. Rust w pierwszej tercji wyprowadził Penguins na prowadzenie 1:0, a w drugiej odsłonie podwyższył na 2:0 strzelając bramkę szczególnej urody.

W 31 minucie meczu kolejną bramkę w pingwinich barwach zanotował Jeff Carter, który w sprytny sposób przekierował uderzenie Letanga. Carter okazuje się póki co świetnym zawodnikiem dla Pens i doskonałym pierwszym ruchem naszego menadżera Rona Hextalla.

To było kliniczne zwycięstwo Pens nad Capitals. Washington miał tylko jeden lepszy okres gry od Penguins. Była to końcówka drugiej tercji kiedy to Caps naciskali na bramkę Jarry'ego. Ten jednak spisywał się wyśmienicie.

W trzeciej tercji nie wydarzyło się nic niedobrego dla Penguins. Pittsburgh spokojnie do końca spotkania dowiózł swoje trzybramkowe prowadzenie.

Penguins mają aktualnie przewagę dwóch punktów nad drugimi w tabeli Capitals. Teraz Penguins udają się do Philadelphii gdzie rozegrają dwa spotkania z Flyers. Potem Pingwiny na zakończenie sezonu zasadniczego zagrają na własnym lodzie z Buffalo Sabres.

Było to także ostatnie spotkanie z Capitals w tym sezonie zasadniczym. Penguins wygrali sześć na osiem rozegranych spotkań.