Raport meczowy

Pełen terminarz
NHL

Capital One Arena

Washington Capitals
NHL
4:5
Final Score
Pittsburgh Penguins
NHL

M51.: WSH - PIT 4:5 OT - Pingwiny oficjalnie w play-offach!

Pens po spotkaniu pełnym emocji pokonali na wyjeździe Washington Capitals 5:4 po dogrywce i tym samym zapewnili sobie udział w play-offach po raz 15 z rzędu. Złotego gola dla Pittsburgha zdobył Jake Guentzel, a prócz tego do siatki trafiali Kasperi Kapanen, Frederic Gaudreau oraz Zach Aston-Reese.


Penguins tym samym zrównali się punktami z pierwszymi w tabeli Capitals. W sobotę prawdopodobnie spotkanie, które rozstrzygnie o tym który z zespołów znajdzie się na wyższej pozycji na koniec sezonu zasadniczego.

Pens byli bardzo bliski wygranej w regulaminowym czasie gry, ale niestety Capitals na niespełna 20 sekund przed końcem trzeciej tercji spotkania zdołali doprowadzić do dogrywki.

Niemniej jednak było to bardzo dobre spotkanie Penguins, a w szczególności Kasperiego Kapanena, który zaliczył dwie bramki, które dodatkowo były trafieniami szczególnej urody.

Gaudreau wrócił do składu Pens po kontuzji i od razu dał o sobie znać popisując się świetną grą w defensywie i zdobywając jedno trafienie.

Złotego gola dla Pens zdobył nikt inny jak Jake Guentzel. Bramka ta zapewniła Penguins udział w play-offach po raz kolejny z rzędu.

Prawdopodobnie w sobotę do gry powróci Jewgienij Małkin. To będzie najważniejsze spotkanie dla Pens w tym sezonie zasadniczym. Już dzisiaj Rosjanin był oznaczony jako game time decision. Na lodzie się jednak ostatecznie nie pojawił.

Skrót spotkania:

Statystyki:

Washington Capitals  Pittsburgh Penguins 4:5 (1:1, 2:2, 1:1 - 0:1)

Bramki i asysty: 8. Oshie (J. Schultz, Bäckström), 30. Orlov (Bäckström), 36. Sprong (J. Schultz, Orlov), 60. T. Wilson (Kuzněcov, Bäckström) – 16. Kapanen, 29. F. Gaudreau (Zucker, Sceviour), 39. Aston-Reese (Sceviour), 51. Kapanen (McCann, J. Carter), 63. Guentzel (Marino, McCann)

Capitals: Vaněček (Samsonov) – J. Schultz, Orlov, T. van Riemsdyk, Dillon, Jensen, Chára – T. Wilson, Kuzněcov, Sprong – Oshie (A), Bäckström (A), Mantha – M. Raffl, Eller, Sheary – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin (A), Ceci, Matheson, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, J. Carter, McCann – Zucker, Blueger, Aston-Reese – Rodrigues, F. Gaudreau, Sceviour.

Komentarze