3:2
Winnipeg Jets

M41.: PIT - WPG 3:2 SO - Cenne dwa punkty po udanym powrocie

Penguins zanotowały udany comeback w meczu w Winnipeg Jets i ostatecznie wygrali 3:2 po serii rzutów karnych. Bramki dla Pens zdobywali Kapanen oraz Carter. Decydujący najazd wykorzystał Crosby.

Pens przegrywali w trzeciej tercji 2:0 po czym w przeciągu dziewięciu sekund zdołali doprowadzić do remisu i ostatecznie dogrywki oraz rzutów karnych.

Kolejne spotkanie podopieczni Mike'a Sullivana rozegrają również na własnym lodzie, we wtorek przeciwko Arizona Coyotes.

Pens aktualnie tracą już tylko jeden punkt do pierwszego miejsca w dywizji. Pittsburgh to aktualnie druga drużyna w Dywizji Metropolitarnej.

Skrót spotkania:

/strong>

Statystyki:

Pittsburgh Penguins Winnipeg Jets 3:2 SO  (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)

Bramki i asysty: 47. Kasperi Kapanen (Malkin, D. Heinen), 48. J. Carter, karny Crosby – 4. Wheeler (Scheifele, Dillon), 29. Connor (P. Stastny, Wheeler)

Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rodrigues, Malkin (A), D. Heinen – Kasperi Kapanen, J. Carter, D. Simon – B. McGinn, Blueger, Boyle.

Jets: Hellebuyck (Berdin) – N. Schmidt, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Beaulieu, Samberg – Wheeler (C), Scheifele (A), Copp – Perfetti, Dubois, Connor – Poganski, Lowry, P. Stastny – Vesalainen, Toninato, Harkins.