6:3
Washington Capitals

M17.: PIT - WSH 6:3 - Pierwsze wysokie zwycięstwo

Penguins po raz pierwszy w tym sezonie wygrali spotkanie z przewagą trzech bramek. Podopieczni Mike'a Sullivana ograli na własnym lodzie Washington Capital wygrywając 6:3. Bramki dla Pens zdobywali Rust, Tanev, Guentzel, Aston-Reese oraz Crosby.

Pittsburgh mecz niemal tradycyjnie rozpoczął od problemów. Szybkie dwie kary złapane na samym początku pierwszej tercji doprowadziły do prowadzenia Capitals.

Penguins zrehabilitowali się w drugiej części pierwszej tercji. Bramka na 1:1 była szczególnej urody. Seria podań w tercji ataku zakończona celnym uderzeniem Rusta z pewnością znajdzie się na liście najlepszych bramek tygodnia.

Chwilę po trafieniu Rusta było już 2:1 dla Pens za sprawą Taneva. Pingwiny wygrały wznowienie w tercji rywala, strzał spod niebieskiej oddał Ceci, a Tanev popisał się skuteczną dobitką. Gra na wznowieniach to prawdopodobnie najlepszy element gry naszego zespołu od początku sezonu. Pens ponownie dominowali w buliku.

Druga tercja to chwilowe wyrównanie wyniku przez Capitals, ale potem Pingwiny po raz pierwszy w sezonie zdołały odskoczyć na dwubramkowe prowadzenie. W końcu zadziałało nasze powerplay, które w 27 minucie zdobyło trafienie na 3:2. Do siatki ponownie trafił Rust. Za to w 31 minucie Guentzel zdobył swoją piątą bramkę w sezonie na 4:2.

Nie mogło być jednak zbyt pięknie. Prosty błąd Małkina pod koniec drugiej tercji doprowadził do strzelenia kontaktowej bramki przez Capitals. W trzeciej odsłonie Pens zagrali jednak bardzo dobrze defensywnie i ostatecznie zdołali dowieźć prowadzenie do końca. Wynik ustaliły dwa gole zdobyte do pustej bramki przez Aston-Reesea oraz Crosby'ego.

Kolejne spotkanie Penguins rozegrają we wtorek. Również będzie to starcie z Washington Capitals.

Skrót spotkania:

Pittsburgh Penguins Washington Capitals 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)

Bramki i asysty: 11. Rust (Matheson, Crosby), 12. B. Tanev (Ceci, Ruhwedel), 27. Rust (Letang, Guentzel), 31. Guentzel (Rust, Ceci), 59. Aston-Reese (Letang, Jarry), 60. Crosby (Guentzel, Matheson) – 6. Kuzněcov (J. Schultz, Eller), 24. J. Vrána, 38. Bäckström (Ovečkin, Carlson)

Penguins: Jarry (DeSmith) – P-O. Joseph, Letang, Matheson, Marino, Ruhwedel, Ceci – Guentzel, Crosby, Rust – Zucker, Malkin, Kapanen – Aston-Reese, Blueger, B. Tanev – O'Connor, Jankowski, Sceviour.

Capitals: Vaněček (C. Anderson) – Dillon, Carlson, Chára, J. Schultz, Orlov, Jensen – Ovečkin, Bäckström, T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Pánik, Eller, Sheary – Hagelin, Dowd, Hathaway.