Raport meczowy

Pełen terminarz
NHL

PPG Paints Arena

Pittsburgh Penguins
NHL
6:2
Final Score
St. Louis Blues
NHL

Penguins w coraz lepszej sytuacji, udany powrót Kapanena

Za nami kolejny tydzień rozgrywek NHL. Penguins zgodnie z oczekiwaniami wraz z większa liczbą spotkań w PPG Paints Arena, zaczynają punktować bardziej regularnie. Bilans ostatnich meczów Pens to aktualnie 7-2-1. W tym tygodniu Pens punktowali w każdym swoim spotkaniu.

Na początku tygodnia Pittsburgh obiegła fatalna nowina o stanie zdrowia Letanga, który doznał drugiego w swoim życiu udaru mózgu. Tym razem na szczęście mniej poważnego niż ten pierwszy. Niemniej jednak Kris wypadł z gry na czas nieokreślony. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia! 

Na początek tygodnia Penguins przegrali jednak po dogrywce z Hurricanes w meczu o trzecie miejsce w dywizji. Hurricanes notują aktualnie serię czterech wygranych meczów z rzędu i awansowali nawet na drugie miejsce w Dywizji Metropolitarnej. Jeden punkt został dopisany na konto Penguins.

Potem było już jednak tylko lepiej. W pierwszym meczu grudnia Pittsburgh ograł Vegas Golden Knights 4:3, a bardzo dobre spotkanie i decydujące o zwycięstwie trafienie zanotował Kasperi Kapanen, który ostatnio oglądał mecze głównie z wysokości trybun. Fin wyraźnie ma urażoną dumę i próbuje udowodnić, że jest warty regularnej gry w NHL.

Czwartkowy mecz Kapanena był jednak prologiem do tego co wydarzyło się ubiegłej nocy. Penguins pewnie na własnym lodzie ograli St. Louis Blues 6:2, a Kapanen w tym meczu zanotował... hat-tricka. Prócz niego strzelali Rust, Zucker oraz Crosby. Kapanen w przeciągu trzech dni zdobył cztery bramki. Przed rozpoczęciem grudnia Fin miał zaledwie jedno trafienie.

Jak na chwilę obecną wygląda sytuacja Penguins? Coraz lepiej. Pens nadal znajdują się na play-offowej czwartej pozycji w dywizji. Niemniej jednak zrównali się już oni pod względem liczby punktów z trzecimi Islanders, a do drugich Hurricanes strata wynosi trzy oczka. Jednocześnie Pens zwiększają przewagę nad Rangers z piątego miejsca.

W przyszłym tygodniu Pens czeka wtorkowe spotkanie z Hurricanes na własnym lodzie, a potem weekendowa seria home-to-home przeciwko Buffalo Sabres. Pens mają dużą szansę na powrót do TOP3 Dywizji Metropolitarnej.

Komentarze