4:3
Philadelphia Flyers

M23.: PIT - PHI 4:3 - Trójmecz dla Pens

Pingwiny wygrały sobotnie spotkanie z Philadelphia Flyers 4:3 i tym samym wygrały pięciodniowy trójmecz z Flyers 2:1. Pens tym samym zrównali się liczbą punktów z Lotnikami w dywizyjnej tabeli. Bramki dla Penguins zdobywali Małkin, McCann, Aston-Reese oraz Rust.

Do gry w spotkaniu powrócili po kontuzjach Brian Dumoulin oraz Evan Rodrigues.

Penguins nie zaliczyli tak udanego początku spotkania jak we czwartkowym starciu. W 7 minucie spotkania wynik otworzyli goście po bramce Konecny'ego.

Odpowiedź Pens była jednak szybka. Kilkanaście sekund później do remisu podczas gry w przewadze doprowadził Małkin.

Special teams Penguins spisywało się bardzo dobrze w dzisiejszym spotkaniu z Philadelphią. Pens bowiem pod koniec drugiej odsłony spotkania ponownie wykorzystali grę w liczebnej przewadze i dobrą serię podań skutecznym uderzeniem zakończył Rust dzięki czemu Pittsburgh prowadził po 20 minutach 2:1.

Druga tercja nie była już jednak tak udana dla Penguins. Na początku odsłony do remisu w ostatnich sekundach gry w przewadze Flyers doprowadził Hayes, a dziesięć minut później goście znaleźli się na prowadzeniu za sprawą Gosthisbehere. Pens tym samym ponownie musieli gonić wynik.

Pingwiny do remisu doprowadzić zdołały jeszcze przed zakończeniem drugiej tercji. Aston-Reese w 39 minucie zaskoczył strzałem spod bandy golkipera Flyers i było 3:3.

W trzeciej tercji Penguins grali bardzo ostrożnie w defensywie. Ostatecznie o losach spotkania zadecydowała trafienie McCanna w 51 minucie meczu. Bardzo dobrą postawą podczas tej akcji popisał się Małkin, który wyprowadził kontratak dzięki któremu Pens zdobyli bardzo cenne dwa punkty do dywizyjnej tabeli.

Pens w chwili obecnej mają 27 oczek z 23 rozegranymi spotkaniami. Do trzecich Bruins Pittsburgh traci dwa punkty, a drugich Capitals trzy.

Kolejne spotkanie Penguins rozegrają już jutro na własnym lodzie przeciwko New York Rangers, którzy dzisiaj pokonali New Jersey Devils 6:3.

Skrót spotkania:

Pittsburgh Penguins Philadelphia Flyers 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Bramki i asysty: 8. Malkin (Crosby, Guentzel), 19. Rust (Guentzel, Crosby), 39. Aston-Reese (B. Tanev), 51. McCann (B. Tanev, Malkin) – 7. Konecny (Laughton), 22. K. Hayes (Provorov, Konecny), 33. Gostisbehere (Laughton, Voráček)

Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, Matheson, Ceci – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, Malkin (A), McCann – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese – Rodrigues, Jankowski, Lafferty.

Flyers: Elliott (Hart) – Gostisbehere, Provorov, Braun, Sanheim, Prosser, Hägg – Farabee, Couturier (A), J. van Riemsdyk – Konecny, K. Hayes, Laughton – Voráček (A), Giroux (C), Lindblom – Aube-Kubel, Patrick, M. Raffl.