3:2
Philadelphia Flyers

M9.: PIT - PHI 3:2 OT - Pierwsze derby dla Pens

Penguins przerwali serię trzech porażek z rzędu i wygrali z Philadelphia Flyers 3:2 po dogrywce. Bramki dla zespołu z Miasta Stali zdobywali McGinn, Guentzel oraz Letang.

Pens do meczu przystąpili po raz kolejny bez szeregu zawodników. Dumoulin oraz Crosby przebywają w kwarantannie z COVID-19. Trafił do niej nawet trener Sullivan, który nie mógł stanąć za ławką trenerską w tym spotkaniu. Z dobrych informacji po przerwie spowodowanej COVIDem powrócił Letang. Niemniej jednak Pens nadal grają drugim garniturem. Kontuzje i koronawirus dziesiątkują drużynę.

Wkrótce więcej...

Kolejny mecz Pens rozegrają w sobotę przeciwko Minnesota Wild. Będzie to ostatnie spotkanie na własnym lodzie przed wyruszeniem w trasę.

Skrót spotkania:

Pittsburgh Penguins — Philadelphia Flyers 3:2 OT 3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Bramki i asysty: 1. B. McGinn (Matheson, Aston-Reese), 32. Guentzel (D. Heinen, Marino), 62. Letang (J. Carter) – 28. Konecny (Giroux, Provorov), 58. Laughton (J. van Riemsdyk)

Penguins: Jarry (DeSmith) – Matheson, Letang (A), P-O. Joseph, Marino, Riikola, Friedman – Guentzel, J. Carter (A), D. Heinen – Zucker, Rodrigues, Kasperi Kapanen – Aston-Reese, Blueger, B. McGinn – D. Simon, Boyle (A), D. O'Connor.

Flyers: Hart (M. Jones) – Provorov (A), Braun, Sanheim, Ristolainen, Yandle, Seeler – Giroux (C), Couturier (A), Konecny – Farabee, Brassard, Atkinson – Lindblom, Laughton, J. van Riemsdyk – Aube-Kubel, N. Thompson, MacEwen.