5:2
Ottawa Senators

M39.: PIT - OTT 5:2 - Zwycięskie zakończenie roku

Grudzień zakończony zwycięstwem. Penguins pokonali na własnym lodzie Ottawa Senators 5:2 po bramkach Małkina, Guentzela, Hornqvista oraz Simona.

W składzie na mecz z Senators czekała nas jedna zmiana w porównaniu do poprzedniego spotkania. Miejsce Lafferty'ego zajął Blandisi. Prócz tego Pens przystąpili w takim samym zestawieniu.

Miło ostatnio ogląda się pierwsze tercje w wykonaniu naszego zespołu. Pingwiny w sobotę błyskawicznie otworzyły wynik spotkania z Predators i tak samo uczyniły w dzisiejszym starciu. Już w 36 sekundzie meczu wynik pięknym strzałem z nadgarstka otworzył Małkin.

Senators w pierwszej tercji nie stworzyli zbyt wielu dobrych okazji. Pingwiny miały spotkanie w pełni pod kontrolą. Nie można powiedzieć tego jednak o sędziach, którzy przegapili kilka wykluczeń takich jak na przykład wybite zęby Blandisiego przez jednego z zawodników Sens.

W 12 minucie meczu wspomniany Blandisi zagrał kapitalnie przed bramkę do nadjeżdżającego Simona, który nie dał szans szwedzkiemu golkiperowi Senators i podwyższył prowadzenie Pingwinów na 2:0.

Kapitalny mecz rozgrywała linia Małkina, która będąc na lodzie w pierwszej tercji nie dopuściła do żadnego strzału rywali. Sam Geno był bardzo bliski zdobycia drugiej bramki pod koniec pierwszej odsłony.

Druga tercja spotkania również przypominała ostatni mecz z Predators bowiem Penguins dopuścili rywali do głosu. W 25 minucie meczu Senators złapali kontakt po zamieszaniu pod bramką Jarry'ego i było już tylko 2:1.

Odpowiedź na to trafienie w wykonaniu Pens była jednak dosyć szybka. Jedna dobra zmiana pierwszej formacji i w 27 minucie Senators kompletnie pogubili się w obronie zostawiając odsłoniętego Małkina, który bez skrupułów wykorzystał dobre podanie od Rusta.

W drugiej odsłonie nie brakowało walki, a Jarry miał znacznie więcej pracy. Pod koniec drugiej części gry Sens ponownie złapali kontakt, a Pens ponownie szybko odpowiedzieli i odskoczyli na dwie bramki różnicy. Tym razem do siatki po raz pierwszy po powrocie trafił Hörnqvist.

W trzeciej tercji atmosfera w PPG Paints Arena nieco opadła i to wcale nie z powodu słabej gry Pens. W 47 minucie Guentzel wykończył dobrą akcję pierwszej formacji i podwyższył prowadzenie Pingwinów na 5:2, po czym boleśnie wpadł na bandę. Jake pozbierał się szybko z lodu w bólu i do gry już nie powrócił. Nie wyglądało to zbyt dobrze, zobaczcie sami:

Miejmy nadzieję, że nic poważnego się nie stało. Utrata Guentzela byłaby bowiem bardzo bolesna. Jake to aktualnie najskuteczniejszy zawodnik naszego zespołu.

Penguins ostatecznie utrzymali do końca spotkania wynik 5:2 i zanotowali kolejne dwa punkty do ligowej tabeli, odzyskując tym samym drugie miejsce w dywizji.

To było ostatnie spotkanie Pingwinów w tym roku kalendarzowym. Grudzień był bardzo udany dla naszego zespołu, 10 wygranych spotkań i tylko 2 porażki. Pingwiny do gry powrócą zaraz po Nowym Roku, w czwartek czeka nas spotkanie z San Jose Sharks.

Pittsburgh Penguins  Ottawa Senators 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Bramki i asysty: 1. Malkin (Guentzel, J. Johnson), 12. Simon (Blandisi, Hörnqvist), 27. Malkin (Rust, Guentzel), 37. Hörnqvist (Marino, McCann), 47. Guentzel  – 25. N. Paul (Ch. Jaroš, Sabourin), 36. N. Paul (Co. Brown, Chabot)

Penguins: Jarry (M. Murray) – Letang (A), J. Johnson, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Riikola – Rust, Malkin (A), Guentzel – Galchenyuk, McCann, Kahun – Hörnqvist (A), Blandisi, Simon – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese.

Senators: M. Högberg (C. Anderson) – Goloubef, Chabot (A), Brännström, Borowiecki (A), Ch. Jaroš, Englund – Co. Brown, Pageau (A), B. Tkachuk – Duclair, Tierney, Naměstnikov – White, Anisimov, Ennis – Sabourin, Beaudin, N. Paul.