2:1
New York Islanders

M36.: PIT - NYI 2:1 - Penguins dogonili Islanders

Pingwiny wygrały kolejne spotkanie z New York Islanders i tym samym dogoniły zespół z Nowego Jorku na drugim miejscu w tabeli Dywizji Wschodniej. Pens aktualnie mają 48 punktów i tracą do pierwszych Capitals zaledwie dwa oczka. Bramki dla Pittsburgha zdobywali Jared McCann oraz Anthony Angello.

Niestety kontuzji w spotkaniu doznał podstawowy golkiper Penguins, Tristan Jarry. Nie wyjechał on na drugą tercję spotkania do gry. Zastąpił go wówczas Casey DeSmith. Nie wiadomo jeszcze jak poważna jest kontuzja Jarry'ego.

Z dobrych informacji do gry w meczu po kontuzji powrócił Jason Zucker.

Pens tym samym rozegrali już wszystkie spotkania w tym sezonie przeciwko Islanders z imponującym końcowym bilansem 6-2.

Pingwiny ponownie mocno rozpoczęły spotkanie. Już w 5 minucie meczu prowadzenie Pingwinom dał Angello, który trafił do siatki Islanders podczas gry w przewadze.

Ostatnio kluczowym zawodnikiem naszego zespołu jest Jared McCann. To od Kanadyjczyka zależy bardzo wiele w obliczu plagi kontuzji jaka ponownie dotknęła Pens. McCann nie zawodzi. W 19 minucie meczu po raz kolejny na przestrzeni ostatnich dni trafił on do siatki dzięki czemu Pens prowadzili 2:0 po pierwszych 20 minutach.

Na drugą tercję do gry nie wyjechał Tristan Jarry. Dokończył on normalnie pierwszą tercję spotkania. Nie było także żadnej groźnej sytuacji na lodzie, która mogłaby świadczyć o kontuzji Tristana. Miejmy więc nadzieje, że nie jest to żaden poważny uraz.

Jarry'ego zastąpił DeSmith, a ten ponownie spisywał się bardzo dobrze. Dał się pokonać tylko raz kiedy to Islanders grali w przewadze podczas 30 minuty spotkania. Potem Casey był już bezbłędny.

W trzeciej tercji Penguins grali bardzo defensywnie i bronili dobrego wyniku. Pokonali Islanders ich własną bronią dzięki czemu dzisiaj Pens mogą cieszyć się z małego awansu w tabeli. 48 punktów daje aktualnie także 9 punktów przewagi nad czwartymi w tabeli Boston Bruins.

Teraz przed Pingwinami kolejny ważny dwumecz, tym razem przeciwko Boston Bruins. Pierwsze spotkanie zaplanowane zostało na czwartek.

Statystyki:

Skrót spotkania:

Pittsburgh Penguins  New York Islanders 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Bramki i asysty: 5. Angello (Marino, Matheson), 19. McCann (Marino, Matheson) – 30. M. Martin (Barzal, Leddy)

Penguins: Jarry (20. DeSmith) – Dumoulin (A), Letang (A), Matheson, Ceci, M. Pettersson, Marino – Guentzel, Crosby (C), Rust – Zucker, McCann, Rodrigues – Aston-Reese, F. Gaudreau, Lafferty – Sceviour, Jankowski, Angello.

Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pelech, Pulock, Leddy, A. Greene, Hickey, Mayfield – Komarov, Barzal, Eberle – B. Nelson, Josh Bailey (A), Beauvillier (A) – Johnston, Pageau, Wahlstrom – Clutterbuck, Cizikas (A), M. Martin.