3:2
New York Islanders

M20.: PIT - NYI 3:2 - Tysięczny mecz Sida

Sidney Crosby rozegrał swój 1000 mecz w barwach Pingwinów jako 1 zawodnik w historii klubu. Niezwykły jubileusz Penguins uczcili zwycięstwem nad New York Islanders 3:2. Dwie bramki zaliczył Kris Letang, a jedną Mike Matheson.

Penguins tym samym zrównali się liczbą punktów w tabeli z Islanders, a także z Capitals oraz Flyers.

Przed meczem odbyła się specjalna ceremonia z okazji jubileuszu Crosby’ego:

Sam mecz był o wiele bardziej zacięty niż czwartkowe spotkanie. Pens przede wszystkim mecz zaczęli bardzo słabo. Pittsburgh dał się zdominować Islanders, którzy ostrzeliwali bramkę Jarry'ego. Tristan jednak był chyba największą gwiazdą tego spotkania i prezentował bardzo dobrą postawę. To był Jarry jakiego znamy z poprzedniego sezonu. Dobry znak na nadchodzące spotkania.

Druga tercja w wykonaniu Pens była o wiele lepsza niż pierwsza odsłona. To także Penguins otworzyli wynik spotkania. W 33 minucie podczas gry w przewadze Letang popisał się armatą spod niebieskiej i zdobył swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu.

Isles odpowiedzieli jednak bardzo szybko na trafienie Penguins.W 36 minucie do siatki trafił Eberle, a na początku trzeciej tercji goście prowadzili 2:1 po strzale Nelsona.

Pens zdołali jednak wyrównać wynik meczu kilka minut później. Bardzo dobry kontratak Penguins wykończył Matheson, który ostatnimi czasy daje mocny sygnał, że zasługuje na stałe miejsce w składzie. Dzisiejsze spotkanie tylko utrudnia odpowiedź na pytanie kto wypadnie z gry gdy do powrotu będzie gotowy Dumoulin. Jest to jednak problem z kategorii tych dobrych.

To był mecz bramek ze strony defensywy w wykonaniu Penguins. Decydujące o zwycięstwie trafienie zdobył Letang w 54 minucie spotkania. Dla Krisa był to pierwszy od dwóch lat mecz z dwoma zdobytymi bramkami. Dobre przełamanie dla Tangera po również niezbyt udanym początku sezonu,

Skrót spotkania:

Kolejne spotkanie Penguins rozegrają we wtorek przeciwko Washington Capitals.

Pittsburgh Penguins New York Islanders 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Bramki i asysty: 33. Letang (Malkin, Crosby), 48. Matheson (Blueger, Lafferty), 54. Letang (Crosby, Guentzel) – 36. Eberle (Beauvillier), 41. B. Nelson (Mayfield)

Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang, P-O. Joseph, Marino, Matheson, Ceci, M. Pettersson – Kapanen, Crosby, Guentzel – Rust, Malkin, Zucker – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese – Lafferty, Jankowski, O'Connor.

Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee – Jo. Bailey, B. Nelson, Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Komarov – Clutterbuck, Cizikas, M. Martin.