4:2
New Jersey Devils

M48.: PIT - NJD 4:2 - Pens ponownie na pierwszym miejscu

Penguins wygrali wszystkie trzy spotkania serii z New Jersey Devils rozegranej w Pittsburghu. Bramki dla zespołu z Miasta Stali zdobywali McCann, Rust, Carter oraz Crosby. Pens dzięki temu zwycięstwu znaleźli się na pierwszym miejscu w dywizji.

Było to tym samym ostatnie spotkanie Penguins przeciwko Devils w tym sezonie. Pens wygrali sześć na osiem spotkań przeciwko Diabłom.

Wynik otworzył w 10 minucie spotkania Jeff Carter, dla którego było to drugie trafienie w barwach Pens. Nowy nabytek Pingwinów ładnie uderzył z pierwszego krążka po podaniu Zuckera i było 1:0.

Chwilę po tym wynik podwyższył Jared McCann, który wykończył skutecznym uderzeniem ładny zamek Pens podczas gry w przewadze. O wiele lepiej wygląda gra Pens ostatnimi czasy w przewadze. Pittsburgh aktualnie znajduje się w TOP10 najskuteczniejszych power play w lidze.

W drugiej tercji po bramce Rusta, który przekierował uderzenie Ceciego spod niebieskiej zrobiło się 3:0, ale nie oznaczało to łatwego spotkania dla Pens. Chwilę po trafieniu Rusta swojego pierwszego gola zdobyli Devis. Później w drugiej tercji spotkania złapali oni kontakt z Pingwinami i walka toczyła się dosłownie do ostatnich sekund trzeciej tercji. W ostatniej minucie spotkania o krok od wyrównania wyniku spotkania był Hischier, który nie zdołał trafić do niemal całkowicie odsłoniętej bramki DeSmitha.

Pens jednak ostatecznie wygrali 4:2. Dosłownie na jedną dziesiątą sekundy przed końcem trzeciej tercji do siatki trafił Crosby, dla którego było to 20 trafienie w tym sezonie.

Teraz przed Pingwinami piekielnie ważny dwumecz z Boston Bruins, również w Pittsburghu. Pierwsze spotkanie już jutro o 21:00 czasu polskiego.

Skrót spotkania:

Statystyki:

Pittsburgh Penguins  New Jersey Devils 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Bramki i asysty: 10. J. Carter (Zucker, Matheson), 13. McCann (Guentzel, Letang), 28. Rust (Guentzel, Ceci), 60. Crosby – 29. J. Hughes (Šarangovič, Butcher), 51. Wood (R. Murray, Severson)

Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang, Dumoulin, Ceci, Matheson, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby, Guentzel – Zucker, J. Carter, McCann – Kapanen, Blueger, Aston-Reese – Rodrigues, Jankowski, Sceviour.

Devils: Blackwood (Wedgewood) – Severson, R. Murray, C. Carrick, Butcher, Tennyson, White – Šarangovič, J. Hughes, A. Johnsson – Bratt, Hischier, Zacha – N. Merkley, J. Boqvist, Studenič – Bastian, M. McLeod, Wood.