4:1
Columbus Blue Jackets

PS #2: PIT - CBJ 4:1 - Legare z dwoma bramkami

Penguins w drugim sparingu przed zbliżającym się sezonem pewnie pokonali Columbus Blue Jackets 4:1. Dwie bramki dla naszej drużyny zaliczył prospekt Nathan Legare. Pierwsze trafienie w barwach Pens zaliczył także Alex Galchenyuk. Strzelał także Jake Guentzel.

Pingwiny do meczu z Jackets przystąpiły już w znacznie mocniejszym składzie. W kadrze na mecz znaleźli się już tacy zawodnicy jak Małkin, Schultz, Guentzel czy Murray. Dano ponownie szanse także młodym prospektom Penguins, którzy pokazali się od bardzo dobrej strony.

Wynik spotkania otworzył w 7. minucie meczu Alex Galchenyuk, który ładnym strzałem z nadgarstka podczas gry w przewadze pokonał golkipera Blue Jackets. Oby zdobycie pierwszej bramki w trakcie regularnego sezonu dla Pens zajęło Alexowi tak samo mało czasu jak w sparingach.

Jak to bywa w sparingach, drużyny nie forsowały zbyt dużego tempa. Niemniej jednak w bramce Pens przyzwoicie spisywał się Murray, który dał się pokonać tylko raz. W połowie drugiej tercji do remisu doprowadził Milano, ale szybka odpowiedź duetu Małkin  Guentzel dała nam ponowne prowadzenie.

W trzeciej tercji zabłysnął jeden z naszych tegorocznych wyborów w drafcie. Sporo było głosów krytyki po tym jak Rutherford wytransferował dwa dosyć wysokie picki w zamian za jeden aby pozyskać Nathana Legare. Legare był typowany nawet do pierwszej rundy, ostatecznie spadł do trzeciej gdzie przechwycili go Penguins i póki co imponuje on szkoleniowcom Penguins. Legare w trzeciej tercji zdobył dwie bramki dla Penguins w przeciągu kilkunastu sekund i tym samym ustalił także wynik meczu na 4:1.

Kolejne spotkanie sparingowe Penguins rozegrają w weekend i obydwa mecze odbędą się w godzinach wieczornych czasu polskiego. W sobotę rewanż z Blue Jackets o 20, a w niedziele sparing z Red Wings o 21.

Pittsburgh Penguins Columbus Blue Jackets  4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Bramki i asysty: 7. Galchenyuk (Guentzel, Schultz), 33. Guentzel (Malkin, Schultz), 47. Legare (Lafferty, Bjorkqvist), 47. Legare (Bjorkqvist) – 28. Milano (Stenlund, Karlsson)

Penguins: Murray (D´Orio) – Schultz, Marino, Pettersson, Gudbranson, Joseph, Warsofsky – Simon, Tanev, Galchenyuk, Bjorkqvist, Poulin, Kahun, Bjugstad, Lafferty, Legare, Guentzel, Malkin, Hornqvist

Blue Jackets:  Merzlikins (31. Vehvilainen) – Harrington, Savard, Karlsson, Carlsson, Collins, Gavrikov – Nyquist, Wennberg, Bemström – Stenlund, Dubinsky, Milano – Lilja, Dalpe, Daňo – Hannikainen, MacInnis, Robinson