4:1
Columbus Blue Jackets

Powrót na trzecie miejsce w dywizji po wygranej z Jackets

Dzisiejszej nocy Pens wygrali z Columbus Blue Jackets na własnym lodzie 4:1. Bramki dla zespołu z miasta stali zdobywali Rust, Crosby i Blueger. Kurtki odpowiedziały trafieniem Gaudreau.

Spotkanie rozpoczeło się od szybkiego prowadzenia Jackets, w pierwszej minucie do siatki trafił Gaudreau, który już pierwszym strzałem Kurtek pokonał Jarryego. Pierwszą karę w meczu złapał McGinn, jednak ostatnimi czasy Pens potrafią bronić i ich penalty kill sprawił, że CBJ nie stworzyli sobie praktycznie żadnych klarownych okazji na podwyższenie prowadzenia. Trzy minuty później, kolejna kara, tym razem Guentzel trafił na 2 minuty na ,,odsiadkę" po zagraniu wysokim kijem i tutaj podobnie jak w pierwszym przypadku Jackets nie zagrozili poważnie naszej bramce. Do końca pierwszej tercji oba zespoły miały jeszcze kilka okazji na zmianę wyniku jednak ten pozostał taki sam.

Druga tercja rozpoczeła się podobnie jak pierwsza, z tą różnicą że krążek do bramki wpakował Rust i wyrównał stan spotkania. Niecałą minutę później tablica pokazywała już wynik 2:1 dla Pens - gola zdobył Crosby po dobitce strzału Guentzela. Wynik mógł podwyższyć Zucker ale drogę do bramki zamknął mu Merzlikins. Do boxu kar za uderzanie trafił Carter ale nasze Special Teams ostatnio spisuje się bardzo dobrze i w tym przypadku również udało się nie stracić gola. Rust stanął przed szansą na zdobycie swojej drugiej bramki w tym meczu po fantastycznym minieciu obrońców, jednak będąc oko w oko z bramkarzem uderzył minimalnie niecelnie. Przyszedł czas na pierwszy power play, który zarobił dla nas Jake Guentzel. Przewagę na bramkę zamienił Crosby któremu, tak jak przy pierwszym golu, asystował Guentzel. Columbus challengowali bramkę, natomiast sędziowie nie dopatrzyli się przeszkadzania bramkarzowi Jackets przez Sida co dało nam kolejny Power Play. Pingwiny miały kilka dogodnych szans na zwiększenie swojej przewagi, jednak dobrze bronił Merzlikins lub strzały były niecelne. Kilka minut później, po przejęciu pod własną bramką do kontry ruszył Blueger który zahaczany zarobił rzut karny, jednak go nie wykorzystał. Nie możemy zapomnieć o Jarrym, który zaliczył kilka ważnych interwencji i przyczynił się do wyniku, jaki widniał na koniec drugiej tercji 3:1.

Początek trzeciej tercji rozpoczął się od przestrzelonego strzału Guentzela i złapaniu kary przez gracza CBJ, niestety PP nie przyniósł kolejnej bramki dla Pens. Po kilku minutach role się odwróciły i to Kurtki grały w przewadze zawodnika. Karę za tripping otrzymał Archibald ale nic z niej nie wynikło.  4/4 obronione przewagi rywali pokazuje, że obrona Penguins nawet bez Letanga gra bardzo dobrze. Jarry również potwierdził swoją dobrą dypozycję zatrzymujący strzały rywali w kolejnych kilku minutach meczu.

Na 6 minut przed końcem Guentzel zahaczył łyżwą o łyżwę rywala i uderzył głową w bandę, wyglądało to bardzo groźnie jednak Jake podniósł się o własnych siłach ale zniknął w locker roomie. Pens znów zagrali w przewadze po tym jak Archibald został uderzony kijem w okolice podbródka. Na całe szczęście na lodzie pojawił się Guentzel co może wskazywać że nie odniósł on żadnego większego urazu. Tym razem power play zakończył się nieco szybciej gdyż Petry ściął rywala i przez 25 sekund gra toczyła się 4 na 4. CBJ zaryzykowali i od razu po wznowieniu chcieli wycofać bramkarza, na ich nieszczęście pierwsze podanie przejął Blueger który mając dwie próby podwyższył wynik na 4:1. Blue Jackets grali w przewadze dodatkowo z wycofanym bramkarzem jednak Jarry wraz z obroną zatrzymał napierających rywali. Niecałą minutę przed końcem zagotowało się pod bramką Pittsburgha po tym jak Ruhwedel delikatnie trącił rywala a ten uderzył Jarrego który wpadł do bramki. Za to zagranie gracz Columbus otrzymał karę. Pens dowieźli wynik 4:1 wygrywając trzeci mecz z rzędu.

Kolejny, tym razem spotkanie w KeyBank Center przeciwko Buffalo Sabres już w sobotę o godzinie 1:00.

Dawid Fryga

Pittsburgh Penguins Columbus Blue Jackets 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Bramki i asysty: 22. Rust (Dumoulin), 23. Crosby (Guentzel, Rakell), 31. Crosby (Guentzel, Malkin), 57. Blueger (Rust) – 1. J. Gaudreau (Laine)

Penguins: Jarry (DeSmith) – Petry, M. Pettersson, Rutta, Dumoulin (A), Ruhwedel, P. Joseph – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, McGinn – Archibald, Blueger, Heinen.

Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – M. Bjork, Gavrikov, Berni, Gudbranson, Peeke, Bayreuther – Laine, Jenner (C), J. Gaudreau – Nyquist (A), Roslovic, K. Johnson – Marčenko, Sillinger, Činachov – Olivier, Kuraly, E. Robinson.